14 listopada Gabrysia Garstecka i Mateusz Sądel z klasy II, podobnie jak wcześniej Ewa Urbańczyk, przy wsparciu naszej absolwentki Julii Wiercioch, przeprowadzili zajęcia z pierwszej pomocy dla dzieci z Krainy Uśmiechu w Szubinie. Drużynnicy wyjaśniali jak udzielić pomocy osobie z krwotokiem nosa, różnymi ranami i w przypadku omdlenia. Zajecia udało sie przeprowadzić w ramach projektu na zajecia pozalekcyjne finansowane przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią i przy współpracy ZSP w Szubinie.

 

1

 

Podsumowanie projektu na zajęcia pozalekcyjne

w szubińskim I LO im. S. Wyspiańskiego

 

„Poznaj, pókiś jeszcze młody

Co kochane było wprzody…

Dobrej sławy ojcowiznę”

…to motto projektu napisanego do Starostwa Powiatowego w Nakle o dofinansowanie zajęć pozalekcyjnych. Projekt kulturowy “Poznajemy ciekawe miejsca regionu” realizowała grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie, a koordynowała go p. Aurelia Kasprzak.
16 listopada 2017r. w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się podsumowanie projektu, na które uczniowie liceum zaprosili gimnazjalistów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szubinie. Pierwszą część imprezy stanowiły prezentacje ciekawych budynków z naszego powiatu, m. in. Śluzy Józefinki, poniatówek w Jarużynie, poniemieckich domów w Weronice, dworków w Szubinie, Pińsku, Samoklęskach i Żurawii. Jeden z uczniów przybliżył nam postać naukowca z Kcyni prof. Czochralskiego. Następnie odbyły sie warsztaty kulturoznawcze dla gimnazjalistów, zorganizowane metodą stacji dydaktycznych. Przy każdej stacji młodzież gimnazjalna miała okazję nie tylko sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą powiatu nakielskiego, znanych postaci, znajomości mapy, ale również spróbować swoich sił w dobieraniu elementów stroju pałuckiego, rozpoznawaniu stylów w architekturze, czy też zapoznaniu się z historią Łodzi – miasta, które zwiedziliśmy w ramach pracy nad projektem.
Zwycięska drużyna otrzymała nagrody, a wszyscy uczestnicy warsztatów pamiątkowe długopisy. Spotkanie to dostarczyło nie tylko miłych wrażeń, lecz z pewnością poszerzyło wiedzę naszych młodszych kolegów.
Realizujac tego typu projekt licealiści poznali historię osadnictwa w różnych obszarach Polski, w tym historię osadnictwa na terenie byłego zaboru rosyjskiego
i umieją wskazać różnice w wyglądzie miast i budynków.
Wycieczki i zwiedzanie z przewodnikiem okolicznych miast: Kcyni, Nakła uwrażliwiła młodzież na piękno i bogatą historię naszego regionu.
 

 

13.11.2017r. odbyły się w naszej szkole warsztaty profilaktyczne „W kręgu schematów dopalaczy”. 
Warsztaty dotyczyły zapoznania się z mechanizmami uzależnień. Młodzież poznała fazy, konsekwencje prawne i społeczne oraz formy zapobiegania wchodzenia młodych osób na drogę uzależnienia. 
Wszystkie warsztaty prowadzone były w duchu dialogu motywacyjnego.
 
7777

 

7 listopada 2017r rozpoczęły się warsztaty strzeleckie w ramach projektu „Pałucko-Krajeńskie Warsztaty w Wieloboju Obronnym”. Zajęcia prowadził instruktor strzelectwa pan Leszek Jaśkowiak .
Uczniowie grupy prawno-policyjnej nauczyli się bezpiecznie posługiwać wiatrówką  sportową , poprawnie przeładowywać broń oraz celnie strzelać do tarczy. Z niecierpliwością czekają na kolejne zajęcia ze strzelania.

 

 

11listopad

 

Aktywnie uczciliśmy Święto Niepodległości - puchar zdobyty- warto było.

W Biegu Niepodległości wzięli udział : Wiktoria Frydrych, Wiktoria Sobieszczyk, Michalina Kotynska, Marcel Grabowski i ja M. Pingot.

SUPER!!!

 

666

 

7 listopada członkowie szkolnej Drużyny Sanitarnej przeprowadzili warsztaty z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci z Krainy Uśmiechu. Obecnych uczniów wsparli absolwenci naszego Liceum. Zadanie zostało zrealizowane w ramach projektu na zajęcia pozalekcyjne we współpracy z młodzieżą ZSP w Szubinie.

 

111

 

222

 

 

Realizując założenia projektu szkolnego Programu Wychowawczo-Profilaktycznego zorganizowano 08.11.2017r. wyjazd młodzieży  klasy pierwszej  do zakładu karnego.
Wizyta studyjna w Zakładzie Karnym w Bydgoszczy-Fordonie umożliwiła uczniom l Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie poznanie zasad odbywania kary oraz różnych form oddziaływań resocjalizacyjnych. Było dla naszej młodzieży ostrzeżeniem przed zachowaniami niezgodnymi
z obowiązującymi normami życia społecznego i prawnego.
Wizyta ta pozwoliła uczniom klasy o profilu prawno-policyjnej zetknąć się osobiście ze służbą, z którą rzadko mają do czynienia w codziennym życiu. To było ciekawe doświadczenie.
 

fordon

 

26 października 2017 roku w Hali Sportowej przy SP nr 1 w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce ręcznej dziewcząt Szół Ponadgimnazjalnych.
Do rozgrywek zgłosiły się trzy zespoły dziewcząt z : ZSZŻŚ w Nakle, ZST w Kcyni i I LO w Szubinie. Sędzią zawodów była pani Anna Panert.
Mecze zostały rozegrane systemem "każdy z każdym" w kolejności:
1. ZST Kcynia – ZSŻŚ Nakło
2. I LO Szubin – ZSŻŚ Nakło
3. I LO Szubin – ZST Kcynia.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – I LO Szubin
II m    - ZST Kcynia
III m  - ZSŻŚ Nakło
 Drużyna I LO w Szubinie obroniła ubiegłoroczny tytuł Mistrzyń Powiatu w piłce ręcznej i tym samym będzie reprezentować powiat nakielski na zawodach wojewódzkich.
Skład zespołu I LO w Szubinie:
kapitan Malwina Wiśniewska, Hanna Wiśniewska, Oliwia Lewandowska, Klaudia Kozakiewicz,Agata Torosyan,Julianna Grobelska, Roksana Nowicka, Julia Bogusławska, Klaudia Czechowska i Julia Spławska- bramkarka. Opiekun Małgorzata Bielska-Pingot.
                                                                                                Tekst:
                                                                                                M. Bielska-Pingot           
                                                                                           
 

 

II Charytatywny Bieg Gordona "Biegamy Pomagamy" zaliczony.

Nasze dwie sztafety w skladzie: Julia Boguslawska, Klaudia Czechowska, Kinga Kantorska, Siuchninska Julia, Klaudia Blochowiak, Arkadiusz Panek, Patryk Olszewski, no i ja M. Bielska,-Pingot pokonały ponad 60 okrążeń.

Brawo!!

Licznik odwiedzin

Dzisiaj0
Wczoraj61
Tydzień0
Miesiąc1155
Wszystko138304

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42