Polsko-niemiecka wymiana szkolna w LO w Szubinie.
projketpn2014
W dniach 22-26.09.2014 uczniowie z szubińskiego ogólniaka razem z niemieckimi kolegami z Anne Frank Schule z Bergen/ Niemcy realizować bedą projekt zatytułowany "Sztuka ludowa Pałuk" .
sztulakudowa
Zajęcia odbywać będą się w szubińskim Domu Kultury pod okiem pani  Małgorzaty Bołki.
Początek zajęć we wtorek 23.09 o godz. 9.00, podsumowanie projektu odbędzie się w czwartek o godz. 14.00 w SDK.
Przyjazd niemieckiej młodzieży jest rewizytą, gdyż w czerwcu br. szubińscy uczniowie przebywali w Bergen na uroczystościach związanych z 85.urodzinami Anne Frank.
Wymiana między szkołami Szubina i Bergen  odbywa się po raz drugi. Przed dwoma laty młodzi ludzie zajmowali się historią swoich przodków z okolic Szubina.
Młodzi ludzie nauczyli się robić kwiaty i pająki z papieru oraz tańczyć tańce pałuckie.
Goście z Niemiec zwiedzili Bydgoszcz, wzięli udział w corocznym Kartoffelfest na ruinach zamku oraz bawili się na dyskotece w liceum.
Pobyt gości był możliwy dzięki finansowemu wsparciu Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży i Burmistrza Szubina i SDK.
Uczniowie biorący udział w projekcie: Martyna Cieplińska, Łukasz Woźniak, Weronika Dorszewska, Ada Kubacka, Patrycja Stachowiak, Karolina Majdan, Kamila Grochala, Karolina Umińska i Martyna Winkowska, Aleksandra Pietrykowska, Martyna Winkowska, opiekunami były Aurelia Kasprzak i Bernedeta Kowalska.
PNWM
 
W piątek 26 września w Muzeum Ziemi Szubińskiej odbyło się otwarcie wystawy prac uczniów, które powstały w 2013 podczas Dni Pokoju Anny Frank w Bergen. Wystawę tworzy 12 dużych obrazów, kolaży , obrazujących ważne aspekty w życiu Anne Frank, np. miłość, strach, jedzenie.Po powitaniu przez dyrektora Muzeum p. Kamilę Czechowską,  uczennice z Liceum w Szubine ( Kamila Grochala, Ada Kubacka i Natalia Stępniewska) pod okiem p. Aurelii Kasprzak  przedstawiły prezentację multimedialną dotyczącą poszczególnych obrazów.
Potem głos zabrali burmistrz Szubina Ignacy Pogodziński i burmistrz Bergen Rainer Prokop. Następnie  p. Bernadeta Kowalska wraz uczniami ze SKE Euroumbtela podziękowała panu Ignacemu Pogodzińskiemu za długoletnie wspieranie działań klubu europejskiego szczególnie wyjazdów do Bergen.Muzycznie uatrakcyjniła całość piosenka w wykonaniu Dominiki Pobłockiej  z I klasy LO.Wystawę można oglądać w Muzeum jeszcze przez 6 tygodni. Zapraszamy do obejrzenia kolaży.
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj66
Tydzień297
Miesiąc884
Wszystko139837

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42