10 lat Polski w Unii Europejskiej

W piątek, 17 października Szkolne Kluby Europejskie Szubina udały sie do Torunia w ramach projektu 10 lat Polski w UE. Koordynatorem projektu jest SKE Euroumbrella z Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie pod kierownictwem Bernadety Kowalskiej. Opiekę nad młodzieżą sprawowali: Izabela Trocha, Agnieszka Grobelna-Staniszewska i Artur Michalak.
Uczniowie mieli okazję zwiedzić obiekty Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, które powstały z funduszy unijnych. Były to: Centrum Nowych Technologii- Instytut badawczy, w którym prowadzone są bardzo ciekawe badania np. jak niemowlak, reagując na bodźce wizualne, będzie mógł okiem uruchamiać różne obiekty- badania kognitywistów. Widzieli także badanie „na żywo" ultrasonografem. Następnie zwiedzili imponujący Wydział Humanistyczny, w którego auli obejrzeli ciekawą prezentację multimedialną.
Następnie udali się na zwiedzanie Starego Miasta, które jesienią prezentuje się się znakomicie, czerwony gotyk w połączeniu z kolorowymi drzewami. Ostatnim punktem programu było zwiedzanie Centrum Nauki - Młyny Wiedzy. Jest to świetna instytucja, w której młodzież miała okazję doświadczyć jak działają wiele wynalazki naukowe. Było dużo zabawy i śmiechu, na przykład, widząc swoją głowę na patelni!
Projekt finansowany jest przez Powiat Nakielski z funduszy na zajęcia pozalekcyjne. Trwa on od marca br. W jego ramach odbył się już : Festyn Europejski na Szubińskim Rynku, wyjazd do Warszawy na Paradę Schumana i wyjazd do Bydgoszczy do Centrum Informacji Europejskiej.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj45
Wczoraj51
Tydzień164
Miesiąc1319
Wszystko138468

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42