logo erasmus plusNauczyciele szubińskiego Liceum Ogólnokształcącego zakwalifikowali się do odbycia międzynarodowych kursów językowo-metodycznych finansowanych  w ramach programu „Erasmus+ mobilność”.
 
Do konkursu stanęło blisko 700 szkół z całej Polski. Napisany przez nich projekt pt. „Nowoczesna szkoła otwarta na wyzwania współczesnej Europy” został bardzo wysoko oceniony przez specjalistów i uzyskał 89 na 100 możliwych punktów. Szkoła otrzymała dofinansowanie w wysokości ponad 100 tyś. zł na jego realizację.W kursach językowo-metodycznych w Anglii, Austrii i na Malcie weźmie udział 9 nauczycieli. Będą oni mieli okazję nawiązać kontakty z pedagogami z całej Europy, wymienić doświadczenia, wzbogacić wiedzę metodyczną i umiejętności językowe. Doświadczenie zdobyte w czasie kursów pozwoli na wprowadzenie innowacyjnych metod nauczania, np. przez realizowanie projektów międzynarodowych na platformie E-twinning oraz metodą CLIL (zintegrowane kształcenie przedmiotowo-jezykowe) oraz  przyczyni się do rozwoju szkoły i  zwiększy jej wymiar europejski.
Czekamy na rozstrzygnięcie kolejnego konkursu, tym razem w różnych krajach europejskich wiedzę zdobywać będą nasi uczniowie.
Aurelia Kasprzak
  GRUPA NA FACEBOOKU

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj35
Tydzień314
Miesiąc901
Wszystko139854

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42