screedbot

 

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2017/18
KLASA PRAWNO – POLICYJNA
Klasa objęta jest patronatem Komendy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią. 
Zajęcia dodatkowe w tej klasie to edukacja prawno-policyjna, prowadzona przez funkcjonariuszy Komedy Powiatowej Policji w Nakle nad Notecią i prawnika z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Nakle nad Notecią oraz samoobrona i techniki interwencji realizowana przez instruktora sztuk walki. Dodatkowo w klasie tej zostanie zrealizowane szkolenie strzeleckie.
KLASA BIOLOGICZNO – MEDYCZNA
Zajęcia laboratoryjne z biologii i chemii realizowane będą we współpracy z uczelniami wyższymi . Dodatkowy przedmiot realizowany w tej klasie to ratownictwo medyczne, które uwzględniane jest w procesie rekrutacyjnym na kierunki medyczne oraz do szkół pożarniczych i policyjnych. Dodatkowo, chętni uczniowie będą mogli pogłębiać wiedzę medyczną na zajęciach w drużynie sanitarnej działającej w szkole.
KLASA POLITECHNICZNO – LINGWISTYCZNA
Klasa ta zostanie objętą patronatem Politechniki Poznańskiej. Funkcjonują w niej dwie grupy - politechniczna i lingwistyczna. Przeznaczona jest zatem dla uczniów chcących rozwijać swoje talenty językowe albo zainteresowania naukami ścisłymi.
Dla chętnych uczniów z grupy politechnicznej odbywać się będą dodatkowe zajęcia z matematyki prowadzone w języku angielskim. Grupa lingwistyczna natomiast będzie miała możliwość dodatkowego rozwijania swoich umiejętności językowych na zajęciach Business English.
                            …………………………………………………………………….
PRZEDMIOTY ROZSZERZONE
Uczeń pod koniec klasy pierwszej dokona wyboru przedmiotów realizowanych na poziomie rozszerzonym. Musi wybrać przynajmniej 2 przedmioty spośród następujących:
j.polski, matematyka, j.angielski, biologia, chemia, geografia i historia.
ERASMUS +
Obecnie w naszej szkole realizowane są dwa duże projekty międzynarodowe Erasmus+; "Nowoczesna szkoła otwarta na wyzwania Europy" oraz "Flipped Classroom". Dzięki nim uzyskaliśmy dotację w wysokości 40 000 euro, która wykorzystana zastała na wyposażenie szkoły w nowe technologie, szkolenia oraz wymianę międzynarodową uczniów.
W ramach projektów międzynarodowych realizowanych w szkole, uczniowie będą mogli szkolić umiejętności językowe w bezpośrednich kontaktach ze swoimi rówieśnikami z Grecji, Włoch, Turcji, Rumunii, Węgier i Litwy w czasie wyjazdów zagranicznych i wizyt kolegów z partnerskich krajów w naszej szkole.
FLIPPED CLASSROOM
Uczniowie wszystkich klas będą pracować na wybranych zajęciach metodą "odwróconych lekcji", która wykorzystuje nowoczesne technologie w procesie nauczania. Jest to innowacyjne podejście do nauczania stworzone przez amerykańskich naukowców. W Polsce stosowane w niewielu szkołach. Ten sposób uczenia sprawdza się szczególnie w zakresie przedmiotów ścisłych i nauki języków obcych - znacząco podnosi poziom kompetencji uczniów kształconych na tych przedmiotach, co przekłada się na wysokie wyniki egzaminów maturalnych.
szczegóły w dziale Dla gimnazjalistów zobacz 
LINK DO LOGOWANIA ZOBACZ
 
Zapraszamy również do sekretariatu szkoły w celu wypełnienia i wydrukowania wniosku o przyjęcie do szkoły.
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj68
Tydzień253
Miesiąc1408
Wszystko138557

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42