W dniach 9- 15 czerwca młodzież z szubińskiego ogólniaka po raz kolejny
udała się do Bergen powiat Celle/Niemcy.
Tym razem na zaproszenie Anne Frank Schule z Bergen. Polska młodzież włączyła się do obchodów 85 rocznicy urodzin Anny Frank. Jednym z punktów obchodów było wysyłanie życzeń dla Anny Frank. W czwartek o godz. 10.00 uczniowie ze wszystkich ponad 60 szkół w Niemczech, noszących imię Anny Frank wypuściło w niebo balony napełniane helem. Do każdego z nich dołączona była kartka z życzeniami dla Anny Frank. Inne działanie, w którym uczestniczyliśmy,  było przygotowywanie prezentacji: tz. Gadających  figur, były to postacie z Dziennika Anny Frank.
Program wyjazdu obejmował rówież zwiedzanie. W drodze do Bergen mieliśmy okazję zwiedzić piękne ogrody i pałace Poczdamu: Sancoussi- słynny pałac Fryderyka Wielkiego, Cecilienhof- miejsce podpisania traktatu po II wojnie swiatowej, Belvedere na wzgórzu Pfingstberg, z którego rozciąga się piękna panorama na całe miasto, Pałac marmurowy i wiele innych pieknych miejsc.
W planie pobytu było również odwiedzenie Lueneburga- urokliwego miasta należcego niegdyś do Hanzy,które swoje bogactwo zawdzięczało pokładom  soli , na których jest położone.
W ostatni dzień pobytu wybraliśmy się do miasta powiatowego Bergen, do Celle. Słynie ono z największej ilości  w północnych Niemczech budynków z muru pruskiego.
Uczestnicy na pewno będą długo wspominać tegoroczny wyjazd, piękne miejsca, gościnnych ludzi i swoich rówieśników ze Szkoły Anne Frank.
Wyjazd współfinansowany był przez Starostwo Powiatowe w Nakle n Notecią i Urząd Miejski w Szubinie.
Uczestnicy wyjazdu: Ada Kubacka, Weronika Dorszewska, Martyna Winkowska, Karolina Majdan, Patrycja Stachowiak, Łukasz Woźniak,
Opiekun:Bernadeta Kowalska
Kierowca:niezawodny Jan Szparag
bergen2014k

Licznik odwiedzin

Dzisiaj41
Wczoraj46
Tydzień354
Miesiąc1088
Wszystko138237

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42