Tydzień w barwach tęczy  (2010)
W drugim tygodniu sierpnia młodzi entuzjaści sztuki z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie z opiekunem p. Bernadetą Kowalską wyjechali do Saathain (Niemcy).
Uczniowie wzięli udział w III Międzynarodowych Warsztatach Plastycznych organizowanych przez zaprzyjaźniony z Powiatem Nakielskim Powiat Elbe-Elster. Przez tydzień uczyli się nowych technik malarskich oraz prezentowali swoje umiejętności tworząc pejzaże, portrety i abstrakcyjne obrazy.
Ostatniego dnia pobytu zorganizowany został festyn z wystawą prac uczestników warsztatów,którego pomysłodawcą był niemiecki artysta Ararat Haydeyan.
W tygodniu pełnym pracy nie zabrakło też rozrywek rozbudzających poczucie estetyki.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia pobliskich miejscowości i barokowej perły Niemiec – Drezna.Zauroczeni dziełami sztuki znanych twórców, nabrali mobilizacji do dalszego rozwoju w kierunkach artystycznych. W drodze powrotnej licealiści odwiedzili Park Filmowy Babelsberg w Poczdamie,gdzie poznali autentyczne plany filmowe m.in. „Pianisty” i „Lektora”.Młodzi plastycy wrócili bogatsi o nowe umiejętności oraz z niezapomnianymi wspomnieniami wspólnego obcowania z niemiecką i armeńską młodzieżą. Wyjazd w całości sfinansowany został przez Powiat Nakielski.
Kasia Tomczak
 
 
tecza2
 

 

 
 
 
 
 
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj66
Tydzień297
Miesiąc884
Wszystko139837

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42