W dniach 14-20.06.br. uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. S. Wyspiańskiego w Szubinie przebywali w Niemczech w Bergen, gdzie odbyło się kolejne spotkanie dla młodzieży tj. Anne-Frank-Friedenstage (Tydzień Pokoju Anny Frank).
Z szubińskiego liceum do Bergen udało się 4 uczniów: Martyna Cieplińska, Aleksandra Pietrykowska, Kinga Kalinin oraz Filip Grochala pod opieką nauczycielki j. niemieckiego Aurelii Kasprzak. W Tygodniu Pokoju Anny Frank wzięła udział również młodzież z Czech, Holandii i Niemiec. Temat spotkania brzmiał: „Doświadczenie granicy przelane na papier".
Najpierw uczestnicy opowiadali o swoich emocjach wywołanych lekturą dziennika Anny Frank. Następnie młodzi ludzie uczestniczyli w warsztatach literackich, podczas których pisali krótkie utwory poetyckie i tworzyli własne tomki wierszy.
W czasie wolnym młodzież zwiedziła pobliski obóz koncentracyjny Bergen-Belsen, gdzie zginęła Anna Frank, miasto powiatowe Celle, ze słynnymi domami z muru pruskiego. Jeden dzień przeznaczono na wycieczkę do Amsterdamu – a tam przejażdżkę kanałami, zwiedzanie miasta i domu, w którym podczas wojny ukrywała się Anna Frank. Niewątpliwą atrakcją pobytu było spotkanie z młodym i obiecującym holenderskim pisarzem Mano Bouzamour. Tydzień Pokoju Anny Frank to doskonała okazja, aby rozwijać umiejętności językowe, poznać kraj i kulturę naszych sąsiadów oraz zawrzeć nowe przyjaźnie.
 Aurelia Kasprzak

Licznik odwiedzin

Dzisiaj3
Wczoraj68
Tydzień253
Miesiąc1408
Wszystko138557

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42