Pod koniec maja tego roku młodzież z gminy Szubin, biorąca udział w projekcie pt: „ Młodzi dla Regionu” finansowanym przez Powiat Nakielski, ankietowała mieszkańców w ramach badania opinii publicznej dot. szubińskiego parku Wesółka.

W badaniu wzięło udział 1336 osób, 747 kobiet i 589 mężczyzn.
Ankieta składała się z 4 pytań:
 
 1.Czy jest Pani / Pan za odnowieniem / rewitalizacją szubińskiego parku „Wesółka”.
 2.Czy wie Pani / Pan gdzie w Szubinie mieści się  park „Wesółka”?
 3.Jakie formy działalności powinny być realizowane na terenie parku „Wesółka”?
 4.Co powinno znaleźć się na terenie szubińskiego parku „Wesółka”?
 

Głosy ankietowanych przedstawiają się następująco.

 

 

Na pytanie,  Czy jest Pani / Pan za odnowieniem / rewitalizacją szubińskiego parku „Wesółka”, 1265 osób odpowiedziało TAK, natomiast 71 osób odpowiedziało NIE.

Na pytanie,  Czy wie Pani / Pan gdzie w Szubinie mieści się  park „Wesółka”, 1152 osoby odpowiedziały TAK, natomiast 184 osoby odpowiedziały NIE.

Według ankietowanych na terenie parku Wesółka w szczególności powinny być organizowne FESTYNY, tak odpowidziało 931 ankietowanych, następnie KONCERTY 810 ankietowanych i na końcu WERNISAŻE to zdanie 330 ankietowanych.

W odpowiedziach ankietowanych na pytanie „Co powinno znaleźć się na terenie szubińskiego parku „Wesółka”,   zauważyć MOŻNA,  że zdania są podzielone, natomiast w jednym ankietowani się zgadzają, najważniejszą inwestycją na wesółce jest zbudowanie OTWARTEJ SCENY – AMFITEATRU. Tak odpowiedziało 759 osób.
Na drugim miejscu uplasował się PARK LINOWY,  z liczbą głosów 646. Następnie PLAC ZABAW z liczbą głosów 461.
Mieszkańcy chcą również bezpieczeństwa w szubińskim parku Wesółka świadczy o tym fakt, iż kolejne miejsce zajęła kategoria : OŚWIETLENIE, MONITORING z liczbą 423 głosów.

Następnie w kolejności znalazły się : PUNKT GASTRONOMICZNY (421), ŚCIEŻKA ZDROWIA (373), STOŁY DO GRY W SZACHY, PING – PONGA ( 272), PARK REKREACJI DLA SENIORÓW (195) ORAZ SZLAK NORDIC WALKING (164).

Bardziej szczegółowe wynik dostępne będą na stronie I Liceum Ogólnokształcącego im. St. Wyspiańskiego w Szubinie (www.lo.szubin.net) oraz na stronach internetowych placówek kulturalnych.

Wyniki świadczą o tym, iż park „Wesółka” dla większości mieszkańców jest miejscem bardzo ważnym. Ludzie podczas przeprowadzania badania przytaczali anegdoty związane z parkiem „Wesółka”, z wielkim wzruszeniem wspominali lata świetności tego miejca . Jest to miejsce, ze wspaniałą historią, miejsce, które trzeba jak najszybciej reaktywować.

Młodzież przy współpracy z Muzeum Ziemi Szubińskiej i Biblioteką Rejonową w Szubinie planuje wydać folder dotyczący właśnie szubińskiego parku „Wesółka”, dlatego jeżeli ktoś z Państwa posiada jakiekolwiek pamiątki ( zdjęcia, filmy), które pokazują „Wesółkę” na przestrzeni lat, prosimy o kontakt z I Liceum Ogólnokształcącym w Szubnie.
 Tel. kont. 52 – 384 -39-42, osoba kontaktowa to koordynator projektu Ewelina Kapsa.

metryczka oglna p-e

metryczka oglna wiek

pyt 1 oglne

pyt 2 ogolne

pyt 3 ogolne

pyt 4 oglne

Wyniki ankiety opracował Patryk Dzikowski. 

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj41
Wczoraj59
Tydzień308
Miesiąc1042
Wszystko138191

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42