Drużyna  sanitarna

opiekun: Beata Łukaszewska

rok szkolny 2013/2014  

 Pokaz drużyny sanitarnej 

 pierwszapomoc13c

 


rok szkolny 2012/2013


W dniu 3 grudnia 2012 r, dużyna sanitarna działająca przy I Liceum Ogólnokształcącym im. St. Wyspiańskiego w Szubinie została przeszkolona z zakresu Obrony Cywilnej.
Zajęcia obejmowaly zagadnienia związane z historią OC w Polsce,  jej zadaniach w czasie wojny i pokoju oraz współczesnych zagrożeniach, takich jak klęski żywiołowe, awarie i katastrofy oraz terroryzm. Trzygodzinne szkolenie dla szubińskiej młodzieży zorganizowalo Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
rok szkolny 2011/2012

 27 czerwca drużyna sanitarna odwiedziła dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Szubinie.Pokazano jak zachować się w trudnej sytuacji w domu i na wakacjach. Przećwiczyliśmy wszystkie możliwe zdarzenia.

zdjęcia

Festyn w Królikowie

Drużyna sanitarna uczestniczyła dnia 26 czerwca w profilaktycznym festynie rodzinnym na terenie Szkoły Podstawowej w Królikowie.Młodzież szkoliła dzieci oraz ich rodziców z zakresu piewszej pomocy.Razem z OSP Królikowo i PSP w Szubinie przeprowadziła pokaz ratowniczy w czasie wypadku drogowego.

ppp 

 Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK 2012

 16 marca 2012 r. gośćmi Drużyny Sanitarnej były Yelena i Bruna. Uczniowie pokazali między innymi symulacje groźnych zdarzeń, to jest kwotoku tętniczego, rany z ciałem obcym, nagłej utraty przytomności i czynności życiowych. Nasi goście mieli także okazję przećwiczyć RKO i zapoznać się ze sprzętem, który posiada Drużyna.

ds03.12c 

 zdjęcia

 22 lutego 2012 r. Drużyna Sanitarna w składzie : Krzysztof Tomczak, Maria Wojtasik, Martyna Mielcarek, Agata Drogowska, Jessica Lamparska, Kasia Erlich, Daria Grocholska, Natalia Trudnowska, Aleksandra Walkowiak przeprowadziła zajęcia dla młodzieży z MOAS w Szubinie.Omówiono i przećwiczono podstawowe zasady udzielania pierwszej pomocy, między innymi RKO na dorosłym i dziecku, pozycję boczną i inne nagłe zdarzenia.

24 lutego 2009 roku pięcioro uczniów naszej szkoły : Ewa Błaszkiewicz , Julita Jancy, Mateusz Kowalski, Rafał Grzelak , Adrian Słomski zorganizowało pokaz udzielania pierwszej pomocy w Zakładzie Poprawczym w Szubinie.Uczniowie pokazali zasady resuscytacji krążeniowo-oddechowej oraz postępowania w sytuacji utraty przytomności.Po części pokazowej wychowankowie Zakładu mogli pod okiem uczniów LO samodzielnie wykonać pokazane wcześniej zabiegi ratujące życie.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj25
Wczoraj66
Tydzień299
Miesiąc886
Wszystko139839

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42