Krzysztof ZieliskiKrzysztof  Konrad Zieliński

 

 
Absolwent I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie im. Stanisława Wyspiańskiego. W roku 2005 ukończył klasę o profilu humanistyczno-matematycznym uzyskując tytuł najlepszego absolwenta. Członek Teatru Meandry, związany z zespołem jeszcze wiele lat po ukończeniu liceum. Autor pierwszej strony internetowej teatru, niezastąpiony realizator oprawy muzycznej, tekściarz i muzyk. Uczestnik znaczącej liczby konkursów oraz olimpiad przedmiotowych. Teatr
 
DSC 26892Po ukończeniu liceum rozpoczął studia magisterskie dzienne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, przeżywając już na samym początku rozterki, który kierunek wybrać. Ostatecznie  zdecydował się zacząć od stosunków międzynarodowych ( 2005 r.), aby zaraz po roku rozpocząć studiowanie prawa (2006 r.), również na studiach dziennych.
 Uzyskiwał stypendia naukowe na obu kierunkach jednocześnie. W trakcie studiów angażował się w działalność kół naukowych – Koła Naukowego Stosunków Międzynarodowych (wiceprezes) oraz Koła Naukowego Prawa Handlowego (założyciel). Zapał do organizowania konferencji i debat poskutkował założeniem firmy zajmującej się organizacją eventów. 
W 2010 r. Krzysztof Zieliński został wyłoniony spośród 140 kandydatów do odbycia stażu w 85Parlamencie Europejskim w Brukseli przy biurze poselskim europosła Janusza Zemke, co stanowiło namiastkę realizacji jego planów pracy w międzynarodowej organizacji. Przywiązanie do rodziny skłoniło go jednak do pozostania w granicach RP i rozpoczęcia aplikacji radcowskiej przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu.
 
 
 
Od 2011 r. jest prezesem zarządu Fundacji Przyjazne Prawo podejmującej działania przeciwko wykluczeniu prawnemu, a w 2013 r., będąc jeszcze aplikantem radcowskim II roku, został wspólnikiem w kancelarii prawnej w Poznaniu. W 2015 r. podszedł do egzaminu państwowego organizowanego przez Ministra Sprawiedliwości i uzyskał tytuł radcy prawnego.
 
 
 
 
 
lubowanieRPObecnie realizuje się również jako członek rady nadzorczej spółki, a także prowadzi zajęcia z prawa jako wykładowca-praktyk na Wyższej Szkole Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Od czasu do czasu publikuje artykuły w czasopismach prawniczych. Zawodowo zajmuje się obsługą przedsiębiorstw, grup kapitałowych, procesów inwestycyjnych oraz z sukcesami prowadzi postępowania sądowe.
 
 
Prywatnie - szczęśliwy mąż, syn i brat.
 
 
Zainteresowania – wiele, ale głównie podróże, nowe technologie, squash, spotkania z rodziną i znajomymi.
 
 
Czego nie lubi – gdy toga jest pognieciona. 
 
 
 
 
 
Peka Marcin 2
 
 
 
MARCIN PEŁKAfoto409
Absolwent roku 
 
 
Urodzony w Szubine w roku 1987, krnąbrny absolwent I Liceum Ogólnokształcącego, wychowanek swojej klasowej „Mamy”, mgr Bernadetty Kowalskiej.
 
 
Reprezentował Szkołę w wielu dziedzinach. Przez cały okres nauki występował w teatrze Meandry (w tym główna rola w pierwszym dramacie Meandrów „Na krawędzi”), biorąc udział w każdym jego wyjeździe w latach 2003–2006.foto405
 
 
 
Wywalczył tytuł Szachowego Mistrza Szkoły (2006), a wraz z reprezentacją szkolną wygrał zawody szachowe szkół Gminy Szubin (2006).foto403
 
 
 
W tym czasie miały miejsce pierwsze wystawy jego prac artystycznych (m.in. „Pierwsze kroki” – 2006, oraz „(R)Ewolucja artystyczna” – 2007). Pamiętany także z konkursów recytatorskich, na których z  licznymi sukcesami reprezentował naszą Szkołę. W latach licealnych powtarzał, że w przyszłości zostanie Profesorem Filozofii, choć pytany czy się uczył powtarzał zawsze: „co się będziemy okłamywać?”.
 
 
foto404Skończył profil humanistyczno-dziennikarski, choć na przedmiot maturalny zadeklarował i zdał matematykę. Reprezentował szkołę w zawodach koszykówki, chociaż powtarzał, że nie chce mu się chodzić na wychowanie fizyczne. Pytany o przyczynę sukcesów recytatorskich odpowiadał, iż motywuje go fakt, że dzięki wyjazdom konkursowym unika lekcji. Potrafił przyjść do szkoły dopiero o 13 i tłumaczyć, że zwyczajnie zaspał, albo że wciągnęła go lektura lub zadanie z matematyki. Na zarzut lenistwa odpowiadał, że nie chce się mu nic z tym zrobić. 
 
W 2006 roku rozpoczął studia na Wydziale Humanistycznym UMK. Licencjat uzyskał dzięki dysertacji Źródła foto408Immoralizmu Nietzscheańskiego (2009), magisterium obronił na podstawie pracy Immoralizm Nietzscheański (2011). Z wykształcenia etyk i aksjolog. Obecnie pisze rozprawę doktorską Historiozofia polskiego romantyzmu, która w zamyśle będzie częścią jego większej pracy Polska filozofia dziejów, pierwszej w polskiej literaturze rozprawy ukazującej monograficzną całość tego zagadnienia. 
Na liście jego ponad pięćdziesięciu uniwersyteckich osiągnięć naukowych znajdują się przede wszystkim dwa wydane podręczniki akademickie – Nietzsche. Życie, poglądy, wpływy (wyd. Marszałek 2012), oraz Szkice z filozofii polskiej, pierwszy tom serii noszący podtytuł Oświecenie. Romantyzm (Wyd. Marszałek 2013). Jego teksty publikowane są w renomowanych czasopismach naukowych, takich jak Szkice Humanistyczne, Kultura i edukacja, Studia z historii filozofii, Aspekty filozoficzno-prozatorskie. Brał czynny udział w około dwudziestu konferencjach naukowych w całej Polsce, wygłaszając odczyty z zakresu historii, historiozofii, historiografii, historii filozofii, filozofii polskiej, problemu wykluczenia społecznego, etyki, ekologii i innych. Planuje wydanie kolejnych książek ze wspomnianej serii, oraz książki poświęconej problemowi etyki komiksu. Jest w trakcie wydawania tomiku poezji Martwe morze. 
Poproszony o wygłoszenie mowy na Drzwiach Otwartych naszej Szkoły w roku 2011 powiedział: „Zawsze mnie irytował ten kompleks, jaki widziałem u niektórych kolegów z czasów gimnazjalnych, to głupie przeświadczenie, że my, tutaj w LO, jesteśmy jakimś peryferyjnym liceum, przed którym należy uciekać do liceów bydgoskich. A u nas tymczasem Dyrektor Głowacki robił co roku statystyki porównując wyniki matur naszych uczniów i uczniów liceów bydgoskich, z których jasno wynikało, że efekty kształcenia są świetne, a kompleks ‘szubińskiego liceum na peryferiach’ wręcz absurdalny. Opowiem wam anegdotkę. Moja klasa uchodziła za najsłabszą w dotychczasowych dziejach szkoły. Ojciec początkowo mówił, że mam nie zwracać na to uwagi, bo każda klasa (dla motywacji) słyszy takie słowa. Po pierwszej wywiadówce zmienił zdanie. Wiecie dlaczego wam o tym mówię? Żeby każdy z was mógł popatrzeć na mnie i powiedzieć sobie – jeżeli taki leń jak on, z najsłabszej klasy w dziejach, mógł skończyć UMK i robi doktorat, to jakich wspaniałych rzeczy ja będę mógł dokonać po naszym Liceum, jeżeli się przyłożę?”.
tekst i zdjęcia : Marcin Pełka
Anna NadolskaAnna Nadolska z d. Szybowicz 
 
     Absolwentka roku 2000
Wychowanka pani prof. Hanny Zielińskiej. Ukończyła profil humanistyczny. W czasach licealnych odnosiła liczne sukcesy   w nauce, za co w 1998 roku została nagrodzona Stypendium Prezesa Rady Ministrów RP dla najlepszego ucznia szkoły średniej. Jako maturzystka wystąpiła w koncercie estradowym Serce za serce, który stał się początkiem Teatru Meandry. W przedstawieniu zachwyciła widzów interpretacją piosenki Kasztany.
     
 
Anna Nadolska ukończyła historię oraz pedagogikę o specjalności kształcenie zintegrowane na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w ANBydgoszczy. Obroniła dwie prace magisterskie: Ziemiaństwo niemieckie w powiecie szubińskim w latach 1920-1945 oraz Problem kształtowania tożsamości w warunkach pogranicza kulturowego w kontekście losów mniejszości niemieckiej na Pomorzu w latach 1920 – 1939. W trakcie studiów była członkiem drużyny szachowej AZS Akademii Bydgoskiej oraz udzielała się jako wolontariuszka w uczelnianym Stowarzyszeniu Dar Pomocy, wspierającym małych pacjentów oddziału chirurgii dziecięcej im. Jana Biziela w Bydgoszczy. W 2002 roku zdobyła I miejsce XI Turnieju Ośmiobojowym im. Haliny Konopackiej w Szubinie. 
Obecnie pracuje w Dziale Historii Muzeum Okręgowego im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy. Do jej zadań należy gromadzenie, naukowe opracowanie i udostępnianie zbiorów, tworzenie wystaw historycznych i edukacja. Jest kuratorem dwóch ekspozycji stałych poświęconych dziejom miasta nad Brdą: Od Starego Rynku do pl. Wolności. Spacer ulicami międzywojennej Bydgoszczy oraz Wyspa Młyńska – historia i teraźniejszość, a także wystaw czasowych.
 
 
AN1Uczestniczyła w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencjach naukowych. Jest członkiem kilku stowarzyszeń m.in.: Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy czy Stowarzyszenia Historyków Sztuki, oddział bydgoski.
 
 
Anna Nadolska to także autorka licznych publikacji naukowych i popularnonaukowych dotyczących historii Bydgoszczy i regionu, ziemiaństwa niemieckiego, architektury, muzealnictwa oraz pedagogiki. Napisana przez nią książka ukazała się u naszych zachodnich sąsiadów w języku niemieckim: Der deutsche Groβgrundbesitz im Kreis Schubin 1920-1945. Natomiast przewodnik po wystawie jej autorstwa: Od Starego Rynku do placu Wolności… może stanowić niezłą „ściągę” dla nauczycieli i uczniów zafascynowanych historią miasta nad Brdą.
 
 
 
 
       AN2Prywatnie żona i mama, a posiadanie szczęśliwej i kochającej się rodziny uważa za swój największy życiowy sukces
Zdaniem Anny :
Najważniejsze jest, aby robić w życiu, to co się kocha, wówczas praca staje się przyjemnością!
 
 
  Zapraszamy do odwiedzenia stron:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
         Piotr SzybowiczPIOTR SZYBOWICZ                
 
ABSOLWENT 1998        
Doktor Piotr Szybowicz jest historykiem szachów naszego regionu, a także poprzez swoją szachową działalność sam tworzy historię królewskiej gry w województwie kujawsko-pomorskim.
W latach 1994-1998 uczęszczał do naszego liceum. Potem podjął studia wyższe na kierunku historia ze specjalizacją nauczycielską na Akademii Bydgoskiej im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Wydział Humanistyczny). Ukończył również studia licencjackie na kierunku biologia na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (Wydział Nauk Przyrodniczych).
W 2015 roku obronił pracę doktorską pt. Sport szachowy na Pomorzu i Kujawach w latach 1945-1989 .
Obecnie pracuje jako nauczyciel szachów i warcabów stupolowych w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bydgoszczy, a od roku akademickiego 2014/2015 jest  wykładowcą szachów na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. 
Był członkiem Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz klubu szachowego AZS Wyższa SzybowiczP1Szkoła Pedagogiczna, AZS Akademia Bydgoska i AZS UKW Bydgoszcz, a także klubu Baszta Żnin, z którym w 2003 roku brał udział w rozgrywkach drużynowych mistrzostw Polski – II ligi szachowej. Obecnie jest instruktorem sportu szachowego oraz  posiada uprawnienia sędziego szachowego, a od 2013 roku jest także sędzią warcabowym (warcaby stupolowe). Od 2012 roku pełni funkcję sekretarza Zarządu Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego.
Sam posiada normę szachową kandydata na mistrza – I+ i IV kategorię warcabową (warcaby stupolowe). Jest autorem wielu artykułów do szachowych czasopism specjalistycznych, a w 2006 roku ukazała się drukiem praca jego autorstwa pt. „Królewska Gra. Sport szachowy w województwie pomorskim w latach 1920-1939.
Administruje największą stroną internetową poświęconą szachom w województwie kujawsko-pomorskim zawierającą obok aktualności z życia szachowego regionu, także materiały historyczne oraz stroną internetową „Szachy w Szubinie”. Jest również administratorem czołowej strony internetowej warcabowej w województwie. Niewątpliwie to największy organizator życia szachowego w województwie kujawsko-pomorskim, m.in. zorganizował turniej szachowy z największą liczbą uczestników w historii Bydgoszczy przybyłych z całej Polski, 5 turniejów FIDE (zgłoszone do Światowej Federacji Szachowej), LXV mistrzostwa województwa – Szubin, Drużynowe Mistrzostwa Województwa w Szachach Szybkich czy  II Festiwal Gier Umysłowych.  Współorganizował Żywe Szachy na Starym Rynku w Bydgoszczy w ramach Bydgoskiego Festiwalu Nauki.SzybowiczP3
Wychował kilkudziesięciu medalistów mistrzostw województwa juniorów (szachy, warcaby stupolowe) – 90% w kategorii dziewcząt oraz finalistów mistrzostw Polski juniorów, mistrzów Bydgoszczy. Poza tym, 3-krotnie uczestniczył w ogólnopolskim dziewięcioboju nowoczesnym  szachy, tenis stołowy, pływanie 100 m, duatlon - bieg 800 m i kolarstwo 5 km, bieg 100 m, rzut oszczepem, skok w dal, podnoszenie ciężarów).
      SzybowiczP4Fotografuje życie szachowe KPZSzach, ale również jest fotografem amatorem regionu Pałuk i Kujaw (przede wszystkim dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego gmin powiatu nakielskiego i żnińskiego). Swoje zdjęcia prezentuje na stronie internetowej „Szubin i okolice”. Łącznie na własnych 5 stronach internetowych opublikował już starannie wyselekcjonowanych – ok. 57 500 fotografii.
 
 
 
 
Na pytanie, czym się interesuje, odpowiedział: 
„Moje  zainteresowania obejmują przede wszystkim zagadnienia takie jak: historia Polski 1945-1989, historia polskiego sportu, historia szachów, biologia głównie w zakresie zoologii – gromady Płazy (Amphibia) Rząd – Bezogonowe (Anura) .
 
 
 
 
 
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wczoraj59
Tydzień310
Miesiąc1044
Wszystko138193

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42