W roku szkolnym 2016/2017 obchodzimy jubileusz 25-lecia

I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie.

25lecie

 

 

 

W związku z tym przewidzianych zostało w naszej szkole kilka wydarzeń.

Uwieńczeniem obchodów 25-lecia szkoły będzie

Zjazd Absolwentów , który  odbędzie się 1 kwietnia 2017 roku.

 

Uczestnikami zjazdu mogą być tylko absolwenci naszej szkoły.

 

Opłata za uczsetnictwo ustalona  przez Komitet Organizacyjny wynosi 140 zł ( uroczystość w szkole - 20 zł , wieczorny Bal Absolwentów - 120 zł w Starym Browarze w Szubinie ).

 

Kwotę należy wnosić na konto Stowarzyszenia Przyjaciół Liceum w Szubinie, w Banku Spółdzielczym

(do dnia 3 marca 2017 r.) :

 

11 8164 0001 2001 0008 5948 0002

 

Rejestracja uczestników zjazdu odbywa się w dniach od 15 listopada 2016 r. do 28 lutego 2017 r. za pośrednictwem strony internertowej szkoły  - LOGOWANIE

 

Absolwenci rejestrujący się proszeni są o podanie roku ukończenia szkoły, nazwiska wychowawcy oraz nazwiska panieńskiego( dotyczy tylko uczestniczek zjazdu).

Osoby, które nie posiadają możliwości zarejestrowania się na stronie internetowej , proszone są o kontakt z sekretariatem szkoły - tel. 52 384 39 42.

Organizatorami zjazdu są Komitet Organizacyjny oraz I Liceum Ogólnokształcące im.S.Wyspiańskiego w Szubinie, ul.Kcyńska 1 .

Zapraszamy!

 
Michał FiałkowskiFiakowski
 
 
Absolwent z roku 2004
 
 
Michał Fiałkowski uczęszczał do naszego liceum w latach 2000-2004. Czas spędzony w murach szkoły wspomina bardzo dobrze.
Jego wychowawcą był pan profesor Jacek Świtała, którego wspomina bardzo miło "Świetny nauczyciel i pedagog,choć nie miał z nami lekko"- jak sam podkreśla. 
Michał czasy liceum wspomina rewelacyjnie. Do dziś utrzymuje wiele zawartych tam przyjaźni. Tam także poznał miłość swojego życia. Uważa, że szubińskie LO to świetny wybór, co doskonale widać na jego przykładzie. Jak mówi, napsuł sporo nerwów całemu gronu pedagogicznemu, bo choć był dobrym uczniem, nie miał łatwego charakteru. Okazuje się, że mimo wszystko osiągnął postawione sobie cele. Zdobyta przez niego wiedza w LO pomogła mu w realizacji marzeń i w odniesieniu wielu sukcesów. 
W latach nauki w liceum uczęszczał na kółko informatyczne, do którego jednak z czasem stracił zapał z uwagi na fakt, iż programowanie w nawet dość prostych językach okazało się dużo trudniejsze niż myślał. Dzisiaj, patrząc na rozwój technologii, mówiąc wprost dość mocno tego żałuje. Podobnie jak obijania się na WF-ie! 
Już w połowie liceum Michał zajął się "na poważnie "dziennikarstwem, które wypełniło większość jego pozalekcyjnego życia.
Gdy był w trzeciej klasie LO, ukończył w Bydgoszczy Międzyszkolne Regionalne Warsztaty Dziennikarskie.
Brał także udział w XXXIV Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego. Jego praca na temat języka środowiska sportowego została zakwalifikowana do etapu okręgowego.
Po zdaniu matury w latach 2004-2009 studiował politologię ze specjalizacją dziennikarską na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jak sam wspomina już w szkole podstawowej chciał zostać komentatorem telewizyjnym i dziennikarzem zajmującym się wyścigami motocyklowymi. Pracę w tym właśnie zawodzie zaczął w czasie studiowania i o tym napisał swoją pracę magisterską. 
Aktualnie Michał Fiałkowski jest komentatorem sportowym Telewizji Polsat, komentuje wyścigi motocyklowe mistrzostw świata MotoGP, którymi pasjonuje się od dziecka. Tym samym sportem zajmuje się także od kilkunastu lat jako dziennnikarz, relacjonując zawody dla magazynów m.in. w Polsce, Wielkiej Brytanii, USA czy Australii. Prowadzi także agencję PR,Media4Racing zajmującą się sportami motorowymi, która obsługiwała takich zawodników, jak np. Robert Kubica. Angażuje się także w tłumaczenia związane ze sportami motorowymi. 
Fiakowski1
Jego pasje niemal idealnie pokrywają się z tym, czym zajmuje się zawodowo. Interesuje się przede wszystkim MotoGP, wszelkimi sportami motorowymi i motoryzacją. Pasjonuje się także dziennikarstwem, PR, nowymi technologiami. Angażuje się w języki obce, podróże multimedia." Poza tym, w co z pewnością nie będą mogli uwierzyć moi WF-iści z czasów licealnych, także bieganie"
 Michał uważa, że w jego pracy bardzo ważna jest pasja, ale także dobry warsztat. Trzeba po prostu dużo pisać i sporo rozmawiać, aby pewne rzeczy przyszły naturalnie, zarówno jeśli chodzi o lekkość pióra, jak i komentarza. „Do weekendu Grand Prix, podczas którego komentujemy na żywo w trakcie trzech dni przez łącznie ok. 15 godzin, trzeba się bardzo dobrze przygotować, a to oznacza, że tym sportem po prostu trzeba żyć.” W pracy, jaką wykonuje Michał, trzeba być otwartym, dociekliwym oraz wyrażać chęć do podejmowania trudnych pytań. Ważna jest także inwestycja w samego siebie, aby bywać na miejscu rozgrywania zawodów i mieć bezpośredni kontakt z ludźmi i dyscyplinami, o których się pisze. Jak przyznaje, język odgrywa tu bardzo istotną rolę. Język angielski to absolutna podstawa, ale bardzo pomaga także chociaż pobieżna znajomość hiszpańskiego i włoskiego. Szczególnie, jeśli mówimy o dziennikarstwie sportowym. Praca Michała wiąże się też z dużą ilością czasu spędzonego poza domem. W przypadku trwającego pół roku sezonu może to być łącznie np. około dwóch, trzech miesięcy. 
 
Fialkowski
Michała Fiałkowskiego można usłyszeć na sportowych antenach Polsatu, Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News oraz w Internecie na portalu polsatsport.pl i w serwisie ipla.tv. 
Na pytanie, co według niego najważniejsze jest w życiu, odpowiada:
 „Najważniejsza w życiu jest dla mnie moja rodzina. Drugim najważniejszym aspektem jest pasja. Dzięki temu, że to czym się zajmuję, jest moją pasją, nigdy nie traktuję tego jak pracę, tylko przyjemność”
 
 
 tekst : Magdalena Szymczak. Aleksandra Pardua
KR6
 
Klaudiusz RostowskiKR5
 
Absolwent 2010
Z logiem ,,Wyspiańskiego'' na ramieniu reprezentował szkołę w Mistrzostwach Europy Quad Baja, Mistrzostwach Polski w Motocrossie Quad'ów, Cross Country, oraz rajdach Enduro, gdzie osiągał liczne sukcesy i niejednokrotnie zajmował miejsca na podium.
 
Karierę w sporcie motorowym zakończył maratońskim Rajdem Maroka w 2010 roku – rajd ten przyciąga absolutną światową czołówkę sportów motorowych.
,,Grono pedagogiczne zawsze było przychylne moim staraniom w sporcie. Niejednokrotnie wyjazdy na zawody wiązały się z tygodniowymi nieobecnościami w szkole (w klasie maturalnej prawie cały wrzesień...), co kolidowało z programem nauczania, jednakże zawsze mogłem polegać na odpowiednim rozwiązaniu problemu, nadrobieniu materiału i podejściu wcześniej lub później do niejednego sprawdzianu itp. Niejednokrotnie kosztowało to sporo cierpliwości, ale zawsze udawało się dołożyć starań, bym mógł spokojnie startować w zawodach i reprezentować naszą szkołę''.
KR
Po ukończeniu liceum, rozpoczął studia na Buckinghamshire New University w Wielkiej Brytanii, a w 2016 ukończył studia Masters na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.
 
 
KR1,,Nigdy nie rozważałem nauki w bydgoskich szkołach średnich mając dostęp do liceum w rodzinnym miasteczku. Argumenty o wyższym poziomie nauki w Bydgoszczy zawsze mnie bawiły i będą bawić – w szczególności, kiedy wspominam osoby wówczas tak twierdzące, które do dziś nie poradziły sobie z pierwszą sesją na studiach''.
 
 
 
KR3
 
W 2010 roku zmienił kategorię sportu na futbol amerykański. Po rozgrywkach w brytyjskiej uniwersyteckiej lidze i krótkich przygodach w drugoligowych drużynach krajowych,obecnie związany jest z drużyną Seahawks Gdynia, grającą w Toplidze – najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, z którą w 2015 roku wywalczył tytuł Mistrza Polski po zwycięskim Superfinale na Stadionie Miejskim we Wrocławiu.
 KR4
 
 
12Konstanty Kolesiński19
 
 
Absolwent roku 2005
 
 
 
Konstanty Kolesiński w latach 2002-2005 uczęszczał do naszego liceum, do klasy pani profesor Hanny Zielińskiej. Maturę na poziomie rozszerzonym zdawał z chemii, biologii i fizyki.
 
 
Najważniejsze było dla niego to, co dali mu rodzice. To dzięki nim wiedział, co jest dobre, a co złe. Wychowano go w sportowym duchu wygrywania.
Jego pasją był taniec towarzyski. Zdobył wicemistrzostwo Polski, wicemistrzostwo Unii Europejskiej, 58 pucharów i 45 medali z róznych turniejów tanecznych. Ale  dla niego ważniejsze było wykształcenie niż taniec. Jak sam mówi:  "Taniec to mały dodatek do  życia."16
13
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14
 
Nauka przedmiotów, takich jak: chemia, biologia i fizyka dały mu przepustkę do farmacji.  Studiował w Collegium Medicum w Bydgoszczy. Obecnie studiuje na podyplomowych studiach na Uniwersytecie Warszawskim. Kierunek to: metodologia badań klinicznych. Teraz pracuje w światowej firmie KCR SA, w dziale Clinical Operations w Warszawie i bierze udział w badaniach klinicznych. Przez jakiś czas pracował jako specjalista do spraw bezpieczeństwa leku w dziale medycznym.
11
 
 
 
 
Na co dzień zajmuje sie badaniami nad lekiem na raka. Droga do tego była daleka i męcząca. Autorytetem są jego rodzice. Osiągnął wszystko dzięki nim. Między studiami a pracą nagrał płytę hip-hopową.
Młodszym kolegom i koleżankom chciałby przekazać, żeby wierzyli w siebie, w swoje marzenia, żeby stawiali sobie cele i dążyli do nich bez względu na przeciwności.
18Wierzy w to, że jeśli uczniowie naszego liceum będą się dobrze uczyć i prowadzić zdrowy tryb życia, to osiągną sukcesy sportowe i naukowe. Uważa, że wystarczy być zawziętym i nie zważać na przeciwności. Wielu ludzi z Szubina wątpiło w to, co sobie założył, ale nigdy nauczyciele. Cały czas pchali go do przodu. Widzieli w nim
potencjał.
 
 
 
Konstanty mówi: "Do wszystkich zwątpionych uczniów i nauczycieli, którzy myślą, że ich misja nie ma sensu, mówię - ma. Jeszcze długo będę im wdzięczny, że ode mnie wymagali nawet wtedy, kiedy już nie miałem siły się uczyć, bo wracałem w niedzielne wieczory z lotniska zdobywając kolejne medale dla Polski. To się da połączyć. Tylko trzeba chcieć.Wszystko jest do osiągnięcia! "17
 
 
 
 
 
 
 
 
tekst:  Agata Żychowska
 
TubackaMMARTA TUBACKA
(PRUSZAK)
 
 
 
ABSOLWENTKA ROKU 1999
Marta Tubacka do naszego liceum uczęszczała w latach 1996-1999 na profil biologiczno-chemiczny.
Naukę kontynuowała   na Wydziale Pielęgniarstwa Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W 2002 roku uzyskała tytuł licencjata i prawo wykonywania zawodu pielęgniarki, a dwa lata później cieszyła się tytułem magistra pielęgniarstwa.
Przeszła szkolenie specjalizacyjne w dziedzinie  pielęgniarstwa anestezjologicznego i intensywnej opieki oraz kurs pielęgniarstwa środowiska nauczania i wychowania.
Pracowała w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym im. dr Wł. Biegańskiego w Grudziądzu i Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy.
Obecnie pracuje w Leeds Teaching Hospitals na oddziale Cardiac ICU and HDU, czyli intensywnej opieki po operacjach kardiochirurgicznych.
 
Swego czasu została poproszona, aby przedstawić w naszej szkole prezentację pt.: "Transplantacja narządów-oświadczenie woli".
 
tubackaM1
 
Kilkakrotnie brała czynny udział w Gdańskich Spotkaniach Kardiochirurgicznych jako współautor prezentacji.
 
Na pytanie co osiągnęła, odpowiada:
 
 ,,Przede wszystkim: 2 wspaniałe córki, a zawodowo chyba jeszcze wszystko przede mną."
 
 
TEKST: Agata Żychowska

Podkategorie

Licznik odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj66
Tydzień297
Miesiąc884
Wszystko139837

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42