Wizyta nauczycieli ze szkół partnerskich dobiegła końca. Wszystkie szkoły uczestniczące w projekcie Erasmus+ „Reversed Roles at School: Flipped Classroom & Learning Through Teaching” zostały przeszkolone i mogą pełną parą rozpocząć realizację zadań projektowych. 
 logoerasmusa
Szkolenie obejmowało założenia metody Odwróconej Klasy oraz sposoby wykorzystywania technologii na lekcjach prowadzonych tą mało popularną jeszcze w Polsce metodą. W programie intensywnego  pięciodniowego szkolenia  znalazły się takie narzędzia jak: Camtasia Studio, OBS, Ezvid, Powtoon, Kahoot oraz H5P. Nasi zagraniczni goście zapoznali się również z Edmodo i Moodle- edukacyjnymi platformami wykorzystywanymi do e-learningu.
Instruktorem prowadzącym szkolenie był  Marcin Czyżuk – wykładowca z Wyższej Szkoły Bankowej. 
W szkoleniu uczestniczyli:
Maria Ntantami                        Grecja
Paraskevi Melegkou                 Grecja
Lidia Iliea                                    Rumunia
Simona Moldovana                  Rumunia
Jolita Stankevičienė                  Litwa
Milda Vasiliauskienė                      Litwa
Éva Kálmán                Węgry
Katalin Tajtiné Bondár                 Węgry
Hasan Biber                               Turcja
Mehmet Yaran                          Turcja
Serena Lenza                             Włochy
Donatella Genga                      Włochy
Ewa Mieczkowska-Szczekot   Polska
Lidia Leciejewska                     Polska
Magdalena Piekarska              Polska
Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali certyfikaty potwierdzające zdobycie wiedzy, którą z pewnością przekażą  kolegom ze swoich szkół. Ideą projektu jest bowiem dzielenie się najnowszymi trendami w edukacji  w celu poprawy jakości nauczania we wszystkich szkołach europejskich.
Nasi goście spotkali się z rodzicami uczniów klasy I i II aby opowiedzieć krótko o swoich wrażeniach z pobytu w Polsce oraz przekonać o zaletach metody, która już od września wdrażana jest w naszej szkole. Na koniec wizyty goście udali się z wizytą do  Burmistrza Szubina Artura Michalaka, z którym rozmawiali na temat szkolnictwa w naszej gminie.  Szkolenie zakończyło się   parogodzinnym  planowaniem kolejnego etapu projektu.
Wszystkim nauczycielom i uczniom życzymy sukcesów w pracy nad projektem.
Tekst: M. Piekarska
 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj5
Wczoraj35
Tydzień314
Miesiąc901
Wszystko139854

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42