Pierwszy Powiatowy Konkurs Udzielania Pierwszej Pomocy
pod patronatem Burmistrza Kcyni odbył się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Kcyni.
W zmaganiach udział wzięły 4 zespoły z: LO w Szubinie, LO w Nakle, ZSP w Samostrzelu i z ZSO w Kcyni. Konkurs składał się z dwóch części: teorii i części praktycznej. Pierwsza z nich polegała na rozwiązaniu 30 pytań dotyczących udzielania pierwszej pomocy. W części praktycznej zaprezentowano 4 scenki przedstawiające: nagłe zatrzymanie krążenia u osób dorosłych i dzieci, zadławienie u noworodka oraz poszkodowany z urazem kończyny dolnej (otwarte złamanie).
Nadzór nad konkursem sprawował ratownik Damian Garlicki wraz ze studentami kształcącymi się na kierunku ratownictwo medyczne w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Pile. Nagrody za pierwszą część przyznawane były indywidualnie, natomiast za część praktyczną zespołowo. Poziom wiedzy teoretycznej był na wysokim poziomie. Wyłonienie zwycięzcy było o tyle trudne, gdyż 4 osoby uzyskały tą samą ilość punktów, w związku z czym potrzebna była dogrywka.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Wolff z ZSO w Kcyni, drugie – Natalia Januszewska, z LO w Szubinie, a trzecie – Oliwia Piechowiak, również z LO w Szubinie. To nie koniec sukcesów uczniów z LO w Szubinie. Do nich należy także pierwsze miejsce w części praktycznej. Na drugim miejscu uplasował się natomiast ZSO w Kcyni, na trzecim – LO w Nakle, a na czwartym ZSP w Samostrzelu. Nagrody zwycięzcom wręczała dyrektor szkoły Ewelina Marczak wraz z zastępcą burmistrza Bogną Adamską.
Konkurs odbył się w ramach dotacji z otwartego konkursu ofert zdrowia. Organizatorem był klub MLUKS Orlik Kcynia, Urząd Miejski w Kcyni oraz ZSO w Kcyni.
kpp2015 2

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Wczoraj63
Tydzień240
Miesiąc1395
Wszystko138544

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42