Nasza szkoła przystąpiła do projektu współpracy partnerskiej szkół w ramach akcji eTwinning.

W szkole będzie realizowany projekt : Let's share our folk culture!

 

Akcja eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pomocą technologii informacyjno-komunikacyjnych (ICT) oferując wsparcie, narzędzia i usługi, tak by szkoły w prosty sposób mogły tworzyć w ramach różnych dziedzin krótko- i długoterminowe partnerstwa.

 

Portal eTwinning ( etwinning )jest w tej akcji głównym miejscem spotkań oraz platformą pracy. Jest dostępny w trzydziestu pięciu językach i przyciągnął do siebie blisko 50 000 członków i ponad 4000 projektów realizowanych przez dwie lub więcej szkół z całej Europy. Portal oferuje narzędzia internetowe umożliwiające nauczycielom znalezienie partnerów do współpracy, zakładanie projektów, dzielenie się pomysłami, wymienianie się przykładami najlepszych praktyk oraz natychmiastowe rozpoczęcie współpracy z wykorzystaniem różnych, specjalnie dopasowanych do potrzeb narzędzi, dostępnych na platformie eTwinningu.

 

eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2007 roku jest ściśle związany z programem Lifelong Learning Programme. Centralne Biuro Akcji eTwinning kierowane jest przez European Schoolnet, międzynarodowe partnerstwo 26 europejskich Ministerstw Edukacji pracujących dla szkół, nauczycieli i uczniów z całej Europy nad rozwojem uczenia się. Na szczeblu krajowym eTwinning wspierany jest przez 30 Narodowych Biur Akcji eTwinning .

 

  eTwinning jest częścią Comeniusa, unijnego programu dla szkół.

certyfikat

plan projektu

szkoły partnerskie

Przebieg współpracy (TwinSpace)
 
 
Osoby odpowiedzialne za realizację projektu : Joanna Guzińska, Agnieszka Gąsiorowska i Ewelina Kapsa.
Zainteresowanych uczniów prosimy o kontakt z nauczycielami odpowiedzialnymi za projekt.

Projekt zakończył się  w styczniu 2013 r.

 

 

 

Licznik odwiedzin

Dzisiaj23
Wczoraj66
Tydzień297
Miesiąc884
Wszystko139837

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42