'Za Horyzont'

 

Motocyklem do Australii, sobą dla świata.

 

'Przekraczać horyzonty w kontaktach międzyludzkich'

 

Dwóch kolegów i zapalnych podróżników, Szymon Springer i Eryk Krasny, 30 marca wyruszy w niesamowitą podróż na drugi koniec świata.

 

W ciągu siedmiu miesięcy pokonają na swoich motocyklach licząca ponad 30tys. kilometrów trasę z Polski do Australii, po drodze angażując się w szereg wyzwań i inicjatyw oraz intensywnie relacjonując swoją wyprawę za pomocą internetu i portali społecznościach.

 

W drodze z Polski do Australii, Szymon i Eryk przemierzą; Ukrainę, Rumunię, Bułgarię, Gruzję, Turcję, Iran, Pakistan, Indie, Tajlandię, Laos, Birmę, Kambodżę, Malezję, Indonezję oraz Wshodni Timor.

 

W tą ambitną podróż wyruszą za sterami Yamahy Tenere 600 oraz XT 600, które swoją renomę zdobyły odnosząc sukcesy w morderczym, pustynnym Rajdzie Dakar. To motocykle niezawodne, wytrzymałe, oszczędne i proste konstrukcyjnie, dzięki temu nawet poważna naprawa możliwa będzie w środku kambodżańskiej dżungli.

 

Celem wyprawy nie jest tylko pokonanie trzydziestu tysięcy kilometrów i dotarcie do Australii. To coś więcej. Na trasie swojej wyprawy, planują angażować się w szereg lokalnych inicjatyw; pomoc mieszkańcom, organizacjom charytatywnym i ludziom potrzebującym.

 

Chcemy dotrzeć do ludzi i zobaczyć jak żyją, a wytyczona przez nas trasa przejazdu nie jest przypadkowa. Pozwoli nam bowiem poznać unikalne obyczaje rdzennych mieszkańców, starożytną kulturę i religię. Podczas wyprawy będziemy pomagać ludziom przy pomocy takich organizacji jak Jeevodaya – kolonia trędowatych w Indiach prowadzona przez panią dr. Helene Pya - oraz strony internetowej www.helpx.net.

 

Każdy etap wyprawy, będzie szczegółowo dokumentowany, nie tylko w formie treści pisanej, ale również zdjęć, filmów jakości HD oraz plików audio, a całość na bieżąco publikowana zarówno na stronie www.zahoryzont.net oraz na funpage na facebook-u www.facebook.com/zahoryzont.net

 

Sponsorzy:Ubiera nas Modeka, Yamaha, POLand Position, Redline (dostarcza odzież termiczną outlast), Kriega, GoPro, Olek Motocykle, Miasto Szubin, Miasto Brzozów

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Wczoraj63
Tydzień240
Miesiąc1395
Wszystko138544

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42