W poniedziałek 18 marca 2013r w XX Liceum Ogólnokształcącym w Bydgoszczy odbył się Ćwierćfinał XIV Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w KOSZYKÓWCE dziewcząt.
 Do rywalizacji stanęły drużyny dziewcząt XX LO Bydgoszcz, I LO Inowrocław, ZS Bielice i  I LO Szubin, reprezentujące powiat nakielski.

Zawody rozegrano systemem pucharowym, każdy mecz  4 kwarty po 8 min.
Dziewczęta z Wyspiańskiego zagrały pierwszy mecz  z reprezentacją I LO Inowrocław . Wynik spotkania  I LO Inowrocław – I LO Szubin 47 : 35 ( 11:8, 4:8, 15:8, 17:11). Najwięcej punktów dla zespołu zdobyła Kinga Sieradzka  10.  Drugi mecz zagrały dziewczęta  XX LO Bydgoszcz – ZS Bielice  99:12.
 Mecz o III miejsce:    ZS Bielice – I LO Szubin  27: 26 (3:8, 6:6, 11:6, 7:6) Pkt dla zespołu zdobyły: K. Sieradzka 11, A. Mika 6, W. Dorszewska  4,A. Walkowiak 5.

Mecz był bardzo zacięty  - w pierwszej kwarcie prowadziły wyraźnie nasze dziewczęta, druga kwarta była wyrównana i chyba III kwarta okazała się dla naszych dziewcząt najgorsza  choć do końca meczu  nie poddawały się i walczyły do końca, przegrywając tylko 1 pkt. Niesmak pozostawia fakt, że organizator ,czyli  KPSZS nie zapewnił dwóch sędziów i mecze sędziował tylko jeden sędzia ! ?

Drużyna dziewcząt  I LO zagrała w składzie:  A. Walkowiak, K. Sieradzka, M. Lewczyńska, A. Korczyńska, K. Czechowska, W. Doroszewska, A. Mika, K. Lustig, H. Snopkowska, P. Rzekanowska, M. Pawlak, E. Mikołajewska, opiekun -  Małgorzata Bielska-Pingot.

Wyniki końcowe :
 1.XX LO
 2.I LO Inowrocław
 3.ZS Bielice
 4.I LO
Dziewczęta  z Wyspiańskiego zajęły tym samym VI miejsce  XIV Kujawsko Pomorskiej Licealiady w Koszykówce dziewcząt  2012/2013