"Lekka atletyka jest królową sportu, a gimnastyka to królowa gracji i elegancji „

To motto było hasłem przewodnim pokazu gimnastycznego, który odbył się 24.04.2014 w I LO im. St. Wyspiańskiego w Szubinie. W ramach programu pracy z uczniem zdolnym uczennice klas III szubińskiego liceum przygotowały pokaz gimnastyki sportowej na równoważni. Prezentacja ta była efektem ćwiczeń gimnastycznych w programie WF w klasa II i III. Najzdolniejsze uczennice podjęły duży wysiłek i pod kierunkiem nauczyciela WF w tutejszym liceum pana Jacka Pingota przygotowały poszerzone wersje swoich zaliczeniowych układów.

    Całą imprezę rozpoczął Mikołaj Kalinowski, który powitał przybyłą gości. Rodziców, grono pedagogiczne oraz uczniów naszego liceum. Pokaz rozpoczęła uczennica klasy III c Patrycja Rzekanowska  , której układ składał się z pięciu elementów , w tym dwa które zasługiwały na uwagę . Pierwszy to przeskok do wagi przodem do przeskoku a drugi to podpór łukiem leżąc przodem . Oba te elementy są  ponadprogramowe . Jako druga wykonała swój pokaz uczennica klasy III a Julia Rajman?. Ćwiczenie Julii było wyjątkowe ze względu na element o bardzo dużej trudności, waga przodem z przechwytem stopy tyłem, oprócz tego Julia wykonała zejście do siadu w szpagacie i podpór oburącz w pozycji poprzecznej. 
    Ostatnim wystąpieniem był duet Patrycja Tomczyk i Kinga Lange uczennice KL III a. Obie wykonały ćwiczenia indywidualne, w których też dominowały ewolucje o bardzo dużym stopniu trudności, klęk podparty z wymachem, podskoki w wersji kucznej i rozkrocznej, waga przodem  z podcięciem i waga bokiem. Zakończeniem całego ćwiczenia był występ obu dziewcząt w duecie. Wykonały siad okroczny w odchyleniu w tył, waga w podchwycie, czy unik przodem w relacji synchronicznej to elementy o bardzo dużej trudności i wymagające maksymalnego skupienia. Wszystkie ćwiczenia były nagradzane dużymi brawami.Na zakończenie uczennice zostały nagrodzone drobnym upominkiem i pisemnym podziękowaniem za duże zaangażowanie i włożoną pracę. 
    Cały występ nie doszedłby do skutku gdyby nie pomoc i współpraca ze strony ZSP w Szubinie. Składamy podziękowanie Pani Dyrektor Elżbiecie Nowickiej i nauczycielowi WF Pani Dorocie Adamczewskiej za użyczenie równoważni.
                                                                                                                                                      Jacek Pingot
gimnastyka2014d

Licznik odwiedzin

Dzisiaj43
Wczoraj59
Tydzień310
Miesiąc1044
Wszystko138193

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42