W poniedziałek 28 kwietnia 2014 roku w  sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego  w Szubinie  odbyły się warsztaty tchoukballowe, w których wzięli udział zaproszeni nauczyciele wychowania fizycznego ze szkół miasta i gminy Szubin wraz z uczniami. Warsztaty zorganizowali  nauczyciele w-f  Małgorzata i Jacek Pingot, a poprowadzili je p. Aldona Bon-Pantkowska z ZS w Ślesinie i p. Marcin Kuliński z LO Krzywousty w Nakle.
Warsztaty podzielone były na trzy części: (1) część teoretyczną-multimedialną, obejmującą wprowadzenie w ideę dyscypliny, wyjaśnienie przepisów gry oraz przedstawienie korzyści płynących z uprawiania tchoukballu, którą poprowadził p.Marcin Kuliński (2) trening praktyczny, wprowadzający ćwiczenia i zagrania typowe dla tchoukballu, (3) wspólne  mecze. Część  praktyczną rozpoczęliśmy meczem pokazowym w wykonaniu przybyłych na warsztaty gimnazjalistów z ZS w Ślesinie trenujących pod okiem p. Aldony Bon-Pantkowskiej. Następnie wszyscy uczestnicy przystąpili do ćwiczeń, po których mogli przystąpić do gry. W warsztatach uczestniczyło 6 nauczycieli w-f oraz liczna grupa uczniów z SP nr1 i szubińskiego ogólniaka. Wszyscy uczestnicy biorący udział w szkoleniu z dużym zaangażowaniem wykonywali wszystkie ćwiczenia oraz brali udział w meczach, którym towarzyszyło dużo śmiechu i radości. Mamy nadzieję, że ta nowatorska dyscyplina sportu, którą jest tchoukball  zagości na dobre do naszych szkół. 
Po warsztatach szkoła planuje  rozpoczęcie treningów z młodzieżą w nowym roku szkolnym. Już zostały zakupione bramki do tchoukballa, dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Nakle. Pod koniec listopada planujemy również zorganizować turniej tchoukballa.  Mamy nadzieję, że dzięki temu ten sport zacznie rozwijać się również w naszym powiecie. 
Warsztaty tchoukballa odbyły się w ramach grantu powiatowemu  pt.”Twój sport- Tchoukball”, który jest dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Nakle nad Notecią.
warsztaty6

Licznik odwiedzin

Dzisiaj58
Wczoraj63
Tydzień240
Miesiąc1395
Wszystko138544

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42