SPŁYW KAJAKOWYM NA GĄSAWCE Z OKAZJI OBCHODÓW 650-lecia SZUBINA – pierwszym sprawdzianem dla licealistów z Wyspiańskiego z kajakarstwa.


25 kwietnia 2015 roku odbył się spływ kajakowy Gąsawką z Szubina do Rynarzewa w ramach obchodów 650-lecia Szubina. Organizatorem spływu był Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szubinie.
Dwóch uczniów Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie : Michał Bieliński i Filip Matuszak wraz z pięcioma instruktorami kajakarstwa pełnili rolę funkcyjnych spływu tzn. zabezpieczali trasę i przebieg spływu, czuwali nad bezpieczeństwem 24 uczestników wyprawy.
Aby móc wystąpić w tej roli licealiści przeszli intensywne szkolenia pod okiem doświadczonych instruktorów kajakarstwa. Już 19 marca dwóch naszych licealistów : Piotr Zmudziński i Michał Bieliński odbyli pierwsze szkolenie kajakowe pod okiem instruktorów pana Jacka Maćkowskiego i Mikołaja Maćkowskiego. Pokonując odcinek rzeki Gąsawki z Szubina do Zazdrości szlifowali swoje umiejętności kajakarskie. Uczyli się między innymi pokonywania stopni wodnych, których mieli do przejścia aż cztery na tym odcinku oraz bliżej poznali przebieg trasy przygotowywanego spływu z okazji 650-lecia Szubina. Kolejne szkolenie odbyło się 18 kwietnia na zwałkowej rzece naszego powiatu tj. na Orlej z Radzicza do Sadek. Pod czujnym okiem instruktora pana Jacka Maćkowskiego licealiści Filip Matuszak i Michał Bieliński uczyli się jak należy pokonywać przeszkody w postaci powalonych drzew bez wychodzenia z kajaka. Oprócz nabycia umiejętności kajakarskich chłopcy mogli poznać bliżej przepiękne tereny zalewowe rzeki Orlej. Powyższe szkolenia z kajakarstwa licealiści odbyli w ramach realizowanego w szkole projektu na zajęcia pozalekcyjne pt." Szkoła na fali", który dofinansowało Starostwo Powiatowe w Nakle.
Krótka relacja fotograficzna z trzech spływów : autorzy Małgorzata Pingot i Jacek Maćkowski

gasawka04.2015 5

zobacz pozostałe zdjęcia ze spływu

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj51
Tydzień139
Miesiąc1294
Wszystko138443

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42