W  Nakle  nad Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych,
o Puchar  dyrektora Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Rafała Woźniaka.
 
W mistrzostwach udział wzięli przedstawiciele sześciu szkół ponadgimnazjalnych: ZSP w Lubaszczu, ZSP w Samostrzelu, ZSŻŚ i I LO w Nakle oraz ZSP i LO w Szubinie. Zarówno dziewczęta jak i chłopcy rywalizowali w następujących konkurencjach: bieg na 100 m, pchnięcie kulą, skok w dal oraz bieg na 800 m – dziewczęta, a 1000 m – chłopcy.
Nagrody wręczał dyrektor Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej Rafał Woźniak. Trzy najlepsze zespoły otrzymały puchary. Za wyniki indywidualne przyznawano medale.
Skok w dal
Dziewczęta
1. Karolina Krajewska – LO Szubin
2. Martyna Kowalewska – LO Szubin
3. Sylwia Komasa - LO Szubin
Chłopcy
1. Radosław Giza – ZSP Samostrzel
2. Damian Wianecki – ZSŻŚ Nakło
3. Michał Cynarzewski – ZSP Lubaszcz
Pchnięcie kulą
Dziewczęta
1. Joanna Mikołajczak – ZSP Samostrzel
2. Ewelina Gwizdek – LO Szubin
3. Karolina Swist – ZSP Lubaszcz
Chłopcy
1. Błażej Schlauderbach - ZSŻŚ Nakło
2. Kacper Badziągowski – ZSP Lubaszcz
3. Michał Cynarzewski – ZSP Lubaszcz
Bieg na 100 m
Dziewczęta
1. Karolina Krajewska – LO Szubin
2. Martyna Kowalewska – LO Szubin
3. Daria Staśkiewicz – LO Szubin
Chłopcy
1. Jakub Kwaśniewski – LO Szubin
2. Marcin Steinke – ZSP Lubaszcz
3. Andrzej Kowalski – ZSP Samostrzel
 
800 m – dziewczęta
1. Sara Echaust – I LO Nakło
2. Martyna Cieplińska – LO Szubin
3. Dominika Niemczewska – ZSP Samostrzel
 
100 m - chłopcy
1. Sebastian Muzolf – ZSŻŚ
2. Radosław Giza – ZSP Samostrzel
3. Kacper Siekierski – ZSP Szubin
 
Klasyfikacja końcowa zespołowo:
Dziewczęta
1. LO Szubin
2. I LO Nakło
3. ZSP Samostrzel
4. ZSP Lubaszcz
 
Chłopcy
1. ZSP Samostrzel
2. ZSP Lubaszcz
3. ŻŚŚ Nakło
4. I LO Nakło
5. LO Szubin
6. ZSP Szubin
 
 
 
9 lutego 2016 roku w sali gimnastycznej I LO w Szubinie odbyły się
Mistrzostwa Powiatu w Koszykówce Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
 
Do rywalizacji o tytuł mistrza powiatu stanęły dwa zespoły : ZSP Nakło i drużyna gospodarzy I LO Szubin. Zawody uroczyście otworzyła pani dyrektor I LO Elżbieta Kłosowska-Hilscher. Sędziami tego spotkania byli pan Adam Kulczyk i p. Daniel Wypych.                                                Po pierwszej kwarcie meczu prowadził zespół ZSP Nakło. W drugiej kwarcie gospodarze zdobyli 4 punktowe prowadzenie, które powiększyli w trzeciej kwarcie o kolejne 3 pkt, ale mecz był nadal wyrównany. Dopiero w czwartej kwarcie gospodarze pokazali swoją dominację, wygrywając ją 22:4. Mecz zakończył się wynikiem 52: 27 dla I LO Szubin.
Klasyfikacja końcowa:
1 I LO Szubin
2 ZSP Nakło
 
mpk2016 10
Zespół I LO Szubin wystąpił w składzie: Radek Habera ( 20pkt), Mateusz Czubaj ( 18 ), Jakub Kwaśniewski ( 8), Bartosz Świątkowski ( 5 ), Michał Ksit (1), Hubert Olszewski, Tomasz Pieron, Szymon Wilczyński, Filip Paszkiet, Filip Matuszak. Opiekunem była Małgorzata Bielska-Pingot.
Do Mistrzostw Powiatu w Koszykówce Dziewcząt zgłosiła się tylko drużyna I LO Szubin- Mistrz Gminy Szubin, w związku z tym ten zespół będzie reprezentować nasz powiat w zawodach wojewódzkich.
Zwycięskie zespoły otrzymały dyplomy i puchary, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Nakle, a wręczyła je pani dyrektor Elżbieta Kłosowska-Hilscher.
Drużyny I LO Szubin chłopców jak i dziewcząt będą reprezentować powiat nakielski na ćwierćfinałach wojewódzkich.
Życzymy powodzenia !!!
                                                                                                              Materiał przygotowała M.Bielska-Pingot
 
 
LICEALIŚCI Z WYSPIAŃSKIEGO MISTRZAMI GMINY W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW!!!
 
We wtorek 2 lutego 2016 roku w szubińskim ogólniaku rozegrano
Mistrzostwa Gminy Szubin w Koszykówce Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
 
 
Do rywalizacji wśród dziewcząt stanęły dwa zespoły: TL Kołaczkowo i gospodynie I LO Szubin, a wśród chłopców trzy zespoły: ZSP Szubin, TL Kołaczkowo i drużyna gospodarzy I LO Szubin. Uroczystego otwarcia i powitania zespołów dokonała pani dyrektor Elżbieta Kłosowska-Hilscher, życząc wszystkim zdrowej sportowej rywalizacji.
Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Sędziami zawodów byli pan Adam Kulczyk i Daniel Wypych.
Kolejność i wyniki spotkań drużyn chłopców:
1.I LO Szubin- SZP Szubin 37:11 ( 18:2, 4:0, 4:5, 11:4 )
2.ZSP Szubin – TL Kołaczkowo 28:17 ( 8:11, 4:2, 12:4, 4:0 )
3.I LO Szubin – TL Kołaczkowo 53:11 ( 20:0, 14:4, 12:4, 5:3 ) 
Klasyfikacja końcowa :
1.I LO Szubin
2.ZSP Szubin
3.TL Kołaczkowo
mgk2016 6
Zwycięska drużyna gospodarzy zagrała w składzie:  Radek Habera (zdobył  35 pkt), Mateusz Czubaj(12pkt), Jakub Kwaśniewski (14), Filip Paszkiet (6), Hubert Olszewski (6), Michał Ksit(4), Tomasz Pieron, Bartosz Świątkowski (7), Szymon Wilczyński (4).
Chłopcy będą reprezentować naszą gminę podczas Mistrzostw Powiatu, które odbędą się już w najbliższy wtorek 9 lutego 2016r. również w sali Szubińskiego Liceum.
Po rozgrywkach chłopców do gry przystąpiły dziewczęta. Drużyna dziewcząt z Wyspiańskiego okazała się bezkonkurencyjna i wysoko pokonała zespół TL Kołaczkowo. Spotkanie zakończyło się wynikiem 66:6  (26:0, 13:0, 9:2, 18:4).
Klasyfikacja końcowa wśród dziewcząt:
1.I LO Szubin
2.TL Kołaczkowo
mgk2016 8
Drużyna dziewczat I LO zagrała w składzie: Oliwia Piechowiak (6pkt), Nicole Strzępek (8), Daria Staśkiewicz (5), Ewelina Gwizdek (11), Malwina Wiśniewska (2), Karolina Krajewska (28), Martyna Kowalewska (6), Paula Tulińska, Beata Bethke, Oliwia Dastych.
Opiekun : Małgorzata Bielska-Pingot.
Dziewczęta zagrają podczas Mistrzostw Powiatu już 11 lutego również na własnej sali.
Zapraszamy kibiców , a zwycięskim zespołom życzymy powodzenia !!!
                                                                                                             Materiał i zdjęcia M. Bielska-Pingot
9 grudnia 2015 r. w ZSP w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Gminy Szubin w Piłce Siatkowej Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych.
Do rywalizacji stanęły trzy zespoły: TL Kołaczkowo, I LO Szubin i drużyna gospodarzy ZSP Szubin. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Kolejność spotkań:
 
1.ZSP Szubin – TL Kołaczkowo  2:0 ( w setach 25:23,25:19 )
2.ZSP Szubin – I LO Szubin 0:2 ( 15:25, 25:27 )
3.I LO Szubin – TL Kołaczkowo 1:2 ( 18:25, 25:23, 15:17 )
 Rywalizacja drużyn była bardzo emocjonująca i do ostatniego meczu trudno było powiedzieć który zespół zwycięży. Ostatni mecz przechylił szalę zwycięstwa na korzyść I LO w Szubinie, które miało na swoim koncie wygrane spotkanie z ZSP Szubin i w drugim meczu uległo dopiero w tie breaku z TL Kołaczkowo.
Końcowa klasyfikacja mistrzostw:
1 .I LO Szubin
2. ZSP Szubin
3. TL Kołaczkowo
Zwycięski zespół I LO w Szubinie zagrał w składzie: Jakub Kwaśniewski – kapitan, Tomasz Pieron, Hubert Olszewski, Michał Ksit, Filip Matuszak, Filip Paszkiet, Bartek Wojciechowski, Mateusz Czubaj. Opiekun drużyny : Małgorzata Bielska-Pingot.
Drużyna I LO Szubin będzie reprezentować naszą gminę na Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 14.12.15r. w ZSP w Nakle.
Gratulujemy i życzymy powodzenia.
Materiał i zdjęcia :
Małgorzata Bielska-Pingot
mgpsch2015 7
8 grudnia 2015 roku w sali gimnastycznej I Liceum Ogólnokształcącego w Szubinie dziewczęta szkół ponadgimnazjalnych rozegrały zawody gminne w piłce siatkowej .Do rywalizacji stanęły trzy zespoły: ZSP Szubin, TL Kołaczkowo i I LO Szubin. Zawody uroczyście otworzyła pani dyrektor I LO Elżbieta Kłosowska-Hilscher, która wszystkim życzyła zdrowej sportowej rywalizacji zgodnej z zasadą fer play. Mecze rozegrano systemem „ każdy z każdym” do dwóch wygranych setów.
Kolejność spotkań:
 
1.I LO Szubin- TL Kołaczkowo 2:0 ( 25:10, 25:21 )
2.ZSP Szubin – TL Kołaczkowo 2:1 ( 25:11, 18:25, 15:4 )
3.I LO Szubin – ZSP Szubin 2:0 ( 25:11, 25:12 )
  Klasyfikacja końcowa :
    1. I LO Szubin
    2. ZSP Szubin
    3. TL Kołaczkowo
 
Drużyna dziewcząt I LO Szubin będzie reprezentować gminę Szubin na zawodach powiatowych , które odbędą się 17 grudnia 2015 r.
Skład zespołu I LO Szubin: Kinga Wysocka – kapitan, Martyna Stypczyńska, Sylwia Komasa, Klaudia Wąs, Oliwia Piechowiak, Kinga Kalinin, Sonia Spychała, Ewelina Gwizdek, Nicol Strzępek, Daria Staśkiewicz, Hanna Wiśniewska. Opiekun drużyny : Małgorzata Bielska- Pingot.
mgpsd2015 8
W piątek 4 grudnia 2015 roku w Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy odbył się
Półfinał XVIII Kujawsko-Pomorskiej Licealiady w Piłce Ręcznej dziewcząt ( rocz.1997/99). 
W zawodach wzięły udział trzy zespoły : VI LO Bydgoszcz, I LO Świecie oraz I LO Szubin.
Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” 2x po 15 minut. Kolejność spotkań była następująca:
1 mecz  VI LO Bydgoszcz- I LO Szubin  18:7
2. I LO Szubin- I LO Świcie 9:7
3. VI LO Bydgoszcz- I LO Świecie 23:10.
 
W pierwszym spotkaniu bramki dla zespołu I LO Szubin zdobyły: Paula Tulińska 2, Klaudia Wąs 1 i Angelika Banach 4. Mimo przegranej w pierwszym spotkaniu dziewczęta z Wyspiańskiego nie straciły woli walki i nie poddały się. W drugim meczu pokazały, że potrafią grać i mogą wygrywać. Mimo narastającego zmęczenia, bo grały mecz po meczu pokonały dziewczęta z I LO Świecie 9:7. W tym spotkaniu bramki dla drużyny rzuciły: Kinga Wysocka 1, Malwina Wiśniewska 2, Marta Jeżakowska 1,Klaudia Wąs 1 i Angelika Banach 4.
Klasyfikacja końcowa tego półfinału:
1 miejsce VI LO Bydgoszcz
2 miejsce I LO Szubin
3 miejsce I LO Świecie
 Reprezentacja dziewcząt I LO Szubin zagrała w składzie : Paula Tulińska ( kapitan),Julia Spławska (bramkarka), Angelika Banach, Martyna Cieplińska, Monika Domińska, Sylwia Komasa, Malwina Wiśniewska, Karolina Krajewska, Marta Jeżakowska, Klaudia Wąs, Martyna Stypczyńska, Kinga Wysocka, Oliwia Dastych. Trener zespołu Jacek Pingot.
Drużyna dziewcząt I LO Szubin zajęła ostatecznie V miejsce w XVIII Kujawsko-Pomorskiej Licealiadzie w Piłce Ręcznej dziewcząt, poprawiając swój ubiegłoroczny wynik- awansowały z miejsca VI, które zajęły w ubiegłym roku.
GRATULUJEMY ! ! !
Materiał i zdjęcia Małgorzata Bielska-Pingot
 
lprd2015 3
Hanna Wiśniewska najlepsza w Powiatowym Turnieju Tenisa Stołowego.
18 listopada b/r w ZSP w Szubinie odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym brali udział uczniowie szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych naszego powiatu. I Liceum Ogólnokształcące reprezentowały 2 uczennice z klasy pierwszej Hanna Wiśniewska i Malwina Wiśniewska. Do rywalizacji wśród dziewcząt stanęło 6 zawodniczek, które rozegrały mecze systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Hania Wiśniewska wygrała wszystkie swoje spotkania z rywalkami i tym samym zajęła I miejsce w turnieju wśród dziewcząt. Malwina Wiśniewska wygrała dwa mecze, a trzy pozostałe spotkania przegrała. W następnym roku z pewnością będzie lepiej. Gratulujemy dziewczętom sportowej postawy !!!
ts2015 5
W piątek 20 listopada b/r w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Nakle n/Notecią odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce ręcznej chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych, w których wzięły udział 4 zespoły męskie tj.: ZST Kcynia, ZSŻŚ Nakło, I LO Szubin i ZSP Nakło. Mecze rozegrano systemem pucharowym 2 razy po 20 minut. Po rozstawieniu ubiegłorocznego mistrza i wicemistrza powiatu, czyli ZST Kcynia i I LO Szubin dolosowano pozostałe dwa zespoły i tak pierwsze spotkanie :
ZST Kcynia – ZSP Nakło 5:16
ILO Szubin- ZSŻŚ Nakło 11:15
Wyniki pierwszych meczy były zaskakujące, bo ubiegłoroczny mistrz ZST Kcynia wysoko został pokonany przez ZSP Nakło oraz wicemistrz I LO Szubin po zaciętej i wyrównanej walce uległo ZSŻŚ Nakło.
Mecz o III miejsce : ZST Kcynia- I LO Szubin 26:9
Mecz o I miejsce : ZSŻŚ Nakło –ZSP Nakło 14:3
Klasyfikacja końcowa
1.ZSŻŚ Nakło
2.ZSP Nakło
3.ZST Kcynia
4.I LO Szubin 
Drużyna ZSŻŚ Nakło będzie reprezentować powiat na zawodach wojewódzkich. 
Reprezentacji naszej szkoły nie udało się obronić ubiegłoroczny tytuł wicemistrzów powiatu, ale chłopcy nie poddali się bez walki, bo w pierwszym spotkaniu walczyli do końca i niewiele zabrakło do wygranej i spotkanie zakończyło się wynikiem 15:11 dla ZST Kcyni. Zaś w drugim meczu zabrakło trochę sił i woli walki, ale można chłopaków zrozumieć , bo zagrali mecz po meczu i mieli prawo być zmęczeni. Bramki dla zespołu zdobyli : Jakub Kwaśniewski 5 ( 3,2), Hubert Olszewski 7(6,1 ), Michał Ksit 1, Filip Matuszak 4 (1,3), Mateusz Czubaj 1, Mateusz Czubek 2.
Reprezentacja I LO Szubin zagrała w składzie:  Hubert Olszewski (kapitan), Jakub Kwaśniewski, Michał Ksit, Filip Matuszak, Mateusz Czubaj, Mateusz Czubek, Karol Pokrzywiński, Szymon Wilczyński, Bartek Kozdęba, Maciej Janicki,  Filip Paszkiet (bramkarz).
Opiekunem była M. Bielska-Pingot.   
mpnprch2015 5
 
Dziewczęta  awansowały do ćwierćfinałów wojewódzkich !
19 listopada 2015 roku w Zespole Szkół w Mycielewie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych.
W turnieju wzięły udział trzy zespoły: ZSO Kcynia, ZSP Nakło i I LO Szubin. Grano 2x 15 minut, systemem „każdy z każdym”.
Mecze:
 
I LO Szubin – ZSP Nakło 14:6
I LO Szubin – ZSO Kcynia 10:8
ZSP Nakło – ZSO Kcynia 4:10
 
Klasyfikacja końcowa:
1.I LO Szubin
2.ZSO Kcynia 
3.ZSP Nakło
Skład drużyny I LO Szubin: Paula Tulińska (kapitan), Angelika Banach, Marta Jeżakowska, Klaudia Wąs, Kinga Wysocka, Malwina Wiśniewska, Martyna Stypczyńska, Sylwia Komasa, Martyna Cieplińska, Monika Domińska,Oliwia Dastych, Julia Spławska ( bramkarka).
 
W pierwszym meczu z ZSP Nakło bramki dla naszej drużyny zdobyły: Kinga Wysocka1, Paula Tulińska4 Marta Jeżakowska 1, Angelika Banach 7, Malwina Wiśniewska 1. W drugim spotkaniu z ZSO Kcynia bramki zdobyły:Kinga Wysocka 1, Marta Jeżakowska 1, Klaudia Wąs 3, Angelika Banach 4 i Malwina Wiśniewska 1.   
Dziewczęta  awansowały do ćwierćfinałów wojewódzkich, które odbędą się 3 grudnia b/roku.
GRATULUJEMY i życzymy powodzenia ! 
mpnprd2015 8

Licznik odwiedzin

Dzisiaj34
Wczoraj49
Tydzień430
Miesiąc1468
Wszystko136691

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42