Bardzo dobrymi wynikami zakończył się kolejny występ zawodników UKS Wyspiański Szubin.
Młodzi lekkoatleci po raz kolejny potwierdzili swoją dobrą formę zajmując wysokie pozycje w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Biegach Przełajowych w Człuchowie.
 
W rywalizacji ponad 70 dziewcząt z rocznika 2006 i młodszych srebrny medal zdobyła Agata Spychalska. Świetnie pobiegły również Maria Staroń (6 miejsce) oraz Anna Szczech (10 miejsce). Startujący w tej samej kategorii wiekowej chłopców Oskar Radke, rywalizując z rok starszymi od siebie 40 młodymi biegaczami wywalczył 13 miejsce.  
 
czluchow2017
 
Uzyskane rezultaty stanowią kontynuację dobrej passy, która towarzyszyła działającemu od niespełna trzech lat Klubowi także w ubiegłym roku.
O szczegółach tej działalności i efektach pracy trenerskiej mówiono, między innymi, na zebraniu sprawozdawczym za rok 2016, które odbyło się 16 marca w sali szubińskiego I LO. W trakcie spotkania zarząd UKS wyróżnił najlepszych zawodników Klubu oraz podziękował instytucjom wspierającym w różnej formie jego działalność. Znalazły się wśród nich: Kujawsko-Pomorski Związek LA, Spółdzielnia Mieszkaniowa w Szubinie, Zakład Poprawczy w Szubinie, I Liceum Ogólnokształcące w Szubinie oraz Urząd Miasta i Gminy Szubin  – w szczególności Wydział Edukacji i Sportu.
Podczas spotkania omówiono również organizację obozów sportowych, w trakcie których oprócz zajęć sportowych prowadzone są zajęcia z profilaktyki antyalkoholowej oraz wpływu zdrowego stylu życia na organizm człowieka. Klub wspiera w tym zakresie Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Szubinie, która dofinansowała pobyt dzieci na obozach zimowych w 2016 i 2017 roku. 
Serdeczne  podziękowania i gratulacje za wyniki osiągnięte w 2016r złożono również trenerowi Ryszardowi Adamczewskiemu.

Licznik odwiedzin

Dzisiaj41
Wczoraj46
Tydzień354
Miesiąc1088
Wszystko138237

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42