29 kwietnia 2017r. w Janowcu Wielkopolskim odbyły się XXIX Biegi im. Tomasza Hopfera. W biegach dziecięcych i młodzieżowych uczestniczyło ponad sześciuset zawodników z całego kraju, wśród nich również zawodnicy UKS Wyspiański Szubin.  Na podium stanęły cztery młode lekkoatletki, a reszta z trzynastoosobowej reprezentacji uplasowała się w swoich kategoriach wiekowych na wysokich lokatach. W kategorii klas III – IV pierwsze miejsce zajęła Marysia Staroń, a trzecia była Anna Szczech. W kategorii klas I-II drugie miejsce zajęła Monika Nowak. W biegu przedszkolnym na podium stanęła najmłodsza zawodniczka UKS-u Zosia Skibińska, która dobiegła na metę jako trzecia. O podium „otarła” się Martyna Leppert, która w kategorii gimnazjalnej zajęła czwarte miejsce. Równie dobrze pobiegli zawodnicy w kategorii chłopców klas III-IV. Radosław Siekierski zajął piąte, Cyprian Walkiewicz ósme, Oskar Radke dziewiąte miejsce. Michał Leppert ukończył bieg na początku trzeciej dziesiątki. Niezły start w biegu gimnazjalnym zaliczył również Hubert Ozdyk plasując się na miejscu dwunastym. Udanie zaprezentowały się również Klaudia Zielińska, Malwina Leppert  i Zuzia Skibińska, które w swoich biegach zajęły miejsca w pierwszej dwudziestce.