Informacja prasowa
Data: 25.05.2017 r. 
Kluby Sportowe Orange zachęcają rodziców do sportu!
Wspólny trening dzieci i rodziców w Szubinie, w powiecie nakielskim
Rodzice są dla dzieci największym autorytetem – nic więc dziwnego, że młodzi sportowcy zaangażowani w program Kluby Sportowe Orange bardzo chcieli włączyć rodziców do swoich sportowych aktywności. Wspólne rodzinne treningi zorganizowane zostaną łącznie w 50 miejscowościach. Jeden z nich odbył się wczoraj w Szubinie. 
Na stadionie miejskim w Szubinie odbył się wczoraj rodzinny trening w towarzystwie Trenerów Orange. Wydarzenie było otwarte dla wszystkich zainteresowanych, miało na celu zaprezentowanie prostych aktywności, które mogą wykonywać wspólnie dzieci i rodzice, aby utrzymać dobrą kondycję i odnaleźć wspólną sportową pasję. 
Zajęcia miały charakter ogólnorozwojowy. We wspólnym treningu uczestniczyła grupa około 20 dzieci i 10 aktywnych rodziców. Jak powiedział trener klubu UKS Wyspiański, Tomasz Kaszewski – W Szubinie mamy sporo rodziców, którym idea aktywności rodzinnych jest naprawdę bliska. Tym bardziej cieszymy się, że jeden z Treningów Rodzinnych Orange odbył się właśnie u nas! Zobaczyliśmy kilka nowych inspiracji do wspólnych ćwiczeń – z pewnością wykorzystamy je przy kolejnych spotkaniach. Liczymy, że pomysł organizowania rodzinnych aktywności będzie coraz bardziej popularny. To doskonały sposób na zbliżenie się dziecka i rodzica.
Bogumił Głuszkowski, jeden z Trenerów Orange, zwraca uwagę na bardzo istotną rolę rodziców w zaangażowaniu dziecka w sport i aktywność fizyczną. Podpowiada również w jaki sposób rodzice powinni podejść do tematu uprawiania sportu ramię w ramię ze swoimi pociechami. – Wspólny trening rodzica z dzieckiem odbiega znacznie od zajęć, które dla młodego sportowca przygotowuje trener – i bardzo dobrze! W rodzinnej aktywności nie chodzi o realizowanie skomplikowanego planu treningowego, a o frajdę i wspólne aktywne spędzanie czasu. Ważna jest wzajemna inspiracja do działania oraz proponowanie aktywności atrakcyjnych dla każdej ze stron. Najlepiej sprawdzą się wszelkie gry zespołowe, wspólne wyjścia do lasu czy wycieczki rowerowe, a także marszobiegi z elementem pokonywania przeszkód. Liczy się fun! – przekonuje trener.
Trening z rodzicami w Szubinie był jednym z pięćdziesięciu, które przeprowadzane są w tym roku w ramach najnowszej edycji Klubów Sportowych Orange. Jest to odpowiedź na potrzebę, którą zgłaszali trenerzy, rodzice i młodzi sportowcy.
To jednak nie wszystkie działania realizowane w tym roku w ramach programu Kluby Sportowe Orange. Aż 100 klubów z całej Polski biorących w nim udział ma szansę wygrać7wspólny trening z gwiazdą sportu: Jerzym Dudkiem, Mileną Radecką, Arturem Siódmiakiem, Tomaszem Jankowski i Marcinem Urbasiem. W drugiej połowie roku odbędzie się również II Puchar Orange, w ramach którego 10 najbardziej aktywnych klubów zmierzy się w Warszawie w bezpośredniej rywalizacji.
* * *
Kontakt dla mediów:
Wojciech Jabczyński, Rzecznik Orange Polska
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
https://twitter.com/RzecznikOrange  
Dodatkowe informacje o Klubach Sportowych Orange
Kluby Sportowe Orange to program, w ramach którego przekazano specjalistyczny sprzęt sportowy 100 klubom zrzeszającym młodych zawodników pochodzących głównie z małych miejscowości oraz terenów wiejskich. Obecnie Orange regularnie wspiera kluby merytorycznie i dba o ich dalszy rozwój. Kluby Sportowe Orange umacniają i poszerzają zamiłowanie do sportu w pięciu dyscyplinach: siatkówce, koszykówce, piłce nożnej, piłce ręcznej i lekkoatletyce. Pomoc merytoryczną programu zapewniają ambasadorzy oraz ikony polskiego sportu: Milena Radecka, Jerzy Dudek, Artur Siódmiak, Tomasz Jankowski oraz Marcin Urbaś.
Więcej informacji o programie Kluby Sportowe Orange 
klubysportoweorange.pl
 trening orange   szubin 1

Licznik odwiedzin

Dzisiaj20
Wczoraj51
Tydzień139
Miesiąc1294
Wszystko138443

Copyright © 2017. All Rights Reserved.

I LO im. Stanisława Wyspiańskiego w Szubinie, ul. Kcyńska 1, 89-200 Szubin, tel. (52) 384 99 42